CARPROG V10

Odgovori
jevke23
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 24, 2017 9:54 pm

CARPROG V10

#1 Post od jevke23 » Ned Maj 05, 2019 6:10 pm

Pozdrav uzeo bi carprog
Da li se neko nekada susreo sa njim, pocetnik sam
I da li postoji neka literatura da malo nadogradim znanje.. :D :D

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

Re: CARPROG V10

#2 Post od RadovanPetkovic » Uto Maj 07, 2019 4:23 pm

Ovko :
Kineski Carprog da bi radio pouzdano mora da se izvrše neke Hardverske i softwerske prepravke.
Kao prvo nekvalitetni su delovi.Par ICa i tranzistora moraju se zamenuti . Možda i mini releji ako nisu NEC.....
Što se tiče softwera mora se zamenuti da bi radilo na svim varijantama softwera od sedmice do desetke i da nema brojač iščitavanja ili upisivinja.....
Voditi računa da hardwer bude noviji .... Kako se raspoznaje. Noviji ima čitač daljinskih i koristi antenicu..... Sve varijante su hardwerski iste sem ove razlike.....
Ja sam ubacivao (prepravljao, fremwerovao ili kako god da se nazove) softwer koji radi na svim varijantama i nema brojač.....
Radi solidno za iščitavanje PIN coda i radio codova i po neku kilometražu (ima i emulator za neke table pa se mogu na stolu ispitati).... Može da čita Eeprome i neke procesore.... ali za to bi preporučio UPA programator
Sve u svemu dobro dođe po nešto može da uradi i dobro dođe .....
Što se tiče literature ima dosta na netu.....
Ako nisi u elektronici ........ (ako si automehaničar) biće ti teško nije to uređaj koji će odrađivati sve samo po sebi ..... mora se poznavati tematika. Mada dosta elegantno neke stvari radi preko OBDa. Za sve ostalo moraš biti solidan u elektronici.....

jevke23
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 24, 2017 9:54 pm

#3 Post od jevke23 » Uto Maj 07, 2019 9:26 pm

Pocetnik sam u elektronici, Vise se baziram na racunarsku tehnologiju
Gde si nasao frimware
jer ja sam uzao v10.05
Danas je stigao, i na passatu b6 nece da radi, jer zahteva online verziju, Kako si prepravio da bude online?
POZZ

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

#4 Post od RadovanPetkovic » Čet Maj 09, 2019 12:56 pm

Moraš Guglati ima dosta sajtova koji su postavili postupak i sve potrebne frimwer i softvere sve verzije ....
Sve to poskidaš i polako.....

Odgovori