kamera za rikverc otkazala - zamjena

Odgovori
Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

kamera za rikverc otkazala - zamjena

#1 Post od Joe Black » Ned Maj 26, 2019 3:17 pm

Instalirao sam malu kamericu za voznju unazad u auto, i kineska kvaliteta je dosla do izrazaja, brzo je crkla kao sto sam i ocekivao.

Htio bih da je zamjenim, medjutim ne mogu da nadjem originalnu zamjensku. Problem je u tome sto zamjenske imaju samo 1 cinc konektor i odvojen konektor za +12V.

VIDI LINK

Moja (originalna iz seta) ima jedan konektor sa 5 pinova, pa ako se neko razumije u ovo molim pomoc oko raspoznavanja pinova da bih mogao prelemiti kontakte.

Pretpostavljam da video sigmal ide samo jednim provodnikom? Dalje +12V, pa masa, ali sta jos i kako to raspoznati?
Mozda najvaznijje pitanje je kako da raspoznam pin za video signal na starom konetktoru... Hvala unaprijed svima

Korisnikov avatar
RadioElektro
Početnik
Pridružio se: Pon Apr 09, 2018 4:35 pm

Re: kamera za rikverc otkazala - zamjena

#2 Post od RadioElektro » Sre Maj 29, 2019 12:39 pm

Nekom sam i ja prepravio, ali ne sećam se redosleda, negde još imam taj kraj stavio sam na stranu da bi znao povezivanje, ako slučajno pronažem javiću se. ima posebno napajanje za LED osvetljenje zato ima više žica. Video signal tako se sećam da u ovom slučaju ne idu zajedno , Ima tamo žica za Kamera+12V ,GND, Video, Video GND , LED(+12V).
Možeš pronaći +12V,GND, na priključku što ti je ostao u autu kad ubaciš u rikverc, ono što nije +12V ili minus to ti ostaje da je za video signal.

Odgovori