Ford Scorpio - problem sa elektromotorom za servo

Odgovori
Mardzan
Početnik
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 1:28 pm

Ford Scorpio - problem sa elektromotorom za servo

#1 Post od Mardzan » Sub Feb 11, 2017 5:13 pm

Drugari imam problem sa elektromotorom za servo za kocnice sa autom. Kada pumpu to jest elektro motor povezem na 12 v sa akomulatora radi najnormalnije. Kada prikacim dzek nece, na dzeku dolazi napon od 12 v a kada ga opteretim napon pada na ispod 6 v. Interesuje me da li ovaj napon kontrolise neka elektronska komponenta koja mozda probija pri opterecenu. Molim za misljenje.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: auto elektrika

#2 Post od elektricar024 » Sub Feb 11, 2017 6:06 pm

Pozdrav.
Možda dobro bi došo ostalima tačan model auta. Možda i godište auta. jer ovako bez ikakve informacije teško će iko da ti pomogne, makar da je i automehanmičar.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Mardzan
Početnik
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 1:28 pm

Re: auto elektrika

#3 Post od Mardzan » Ned Feb 12, 2017 4:45 pm

Problem resen auto je ford scorpio star oko 30 godina. Ne znam tacno godiste posto auto nije moj nego od rodjaka. Problem je bio u kocnicama kocnice tvrde a non stop je svetlela lampica za abs koji nije radio, takodje je svetlela i kontrolna lampa za rucnu kocnicu. Kutiju sa osiguracima i relejima koja se nalazi ispod haube sam isproveravao i sve je bilo ok. Danas sam zakljucio da je ona samo za osvetljenje, brisace, grejanje i td. Dok se releji za abs nalazili ispod instrument table a osiguraci unutar kasete za ostavu. Pa sam sve morao da rastavljam. Problem je bio u kontaktu releja za elektromotor vakum pumpe koji je oksidirao i nagoreo. Nekim delom je provodio a pri opterecenu nije inace namotaj je ok. Zamenio relej i sada radi. Pozdrav svima.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Ford Scorpio - problem sa elektromotorom za servo

#4 Post od elektricar024 » Ned Feb 12, 2017 9:42 pm

Pozdrav.

I ako si uspe rešiti, hvala što si podelio sa nama rešenje, puno će značiti budućim majstorima :) Sa druge strane bih te zamolio, sledećiput daj tačan naziv za naslov, jer ovaj stari svašta je moglo značiti.

Pozz :)
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Odgovori