Vectra B 2.0 DTi Trza u voznji

Odgovori
Mafi
Početnik
Pridružio se: Pon Feb 19, 2018 7:08 am

Vectra B 2.0 DTi Trza u voznji

#1 Post od Mafi » Čet Jul 19, 2018 6:43 am

Pozdrav ljudi, immam problem pa mozda je neko imao slican. Cistio sam rezervoar, menjao povratna creva, filter. U voznji trza pa dodje sebi ali ne stalno, hoce i da se ugasi kada stoji u mestu. mozda mi se cini ali kada je hladnije malo vreme kao da se to ne desava.

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

Re: Vectra B 2.0 DTi Trza u voznji

#2 Post od Joe Black » Čet Jul 19, 2018 7:37 am

Pojma nemam o dizelasima, ne podnosim iste.

Ovako laicki, ne mijenjaj dijelove napamet. To sto si mijenjao je ok, ali bolje bi bilo da si izmjerio pritisak goriva prije pa znao da li je sve ok ili postoji blokada-problem.

Ako mislis imati opela dugo, kupi OPCOM. Ja sam svoj platio 20 eura, i s njim mozes SVE, cak programirati kljuc ili ECU.
Da ne pominjem citanje i brisanje gresaka, citanje live podataka o svemu mogucem...

Za pomoc oko tvog problema, probaj na opelteamserbia ili opelclubhr. Ako znas eng, jos bolje, onda AOC ili neki veliki forum.

Mafi
Početnik

#3 Post od Mafi » Čet Jul 19, 2018 9:49 am

NIsam menjao nista od delova samo crevo povratno koje je ispucalo, pa sam milsio da tu gubi pritisak, ali uglavnom nije to. Nego gde ima da se kupi taj opcom? Za sada imam ovog opela, a koliko dugo jos pojma nemam.Osim sto me to zeza nisam imao nekih vecih prolebma, mislio sam da mozda neko nije cackao elektroniku pa zna neku caku. Mozda je do nje, ne znam. Isicitiavao sam greske i pisalo mi je visok-nizak pritisak pumpe. Mozda je i mehanicki kvar ne znam

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#4 Post od Joe Black » Čet Jul 19, 2018 11:37 am

Mafi napisao:
Čet Jul 19, 2018 9:49 am
gde ima da se kupi taj opcom?
Online, npr na amazonu ili ebay. Mozda i KP za Srbiju, a ako mozes cekati onda Aliexpress.

Samo prije kupovine pogledaj na Google sta je to i informisi se da li ti treba ;)

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#5 Post od žežino » Pet Jul 20, 2018 5:31 pm

ako ti trza imas fals vazduh negde na crevima za vazduh a nekad gubi i ler to je bilo kod mene oni imaju merac dotoka zraka
KO ZNA TAJ I UME

Darko70
Početnik
Pridružio se: Pon Jun 18, 2018 7:40 pm

#6 Post od Darko70 » Pet Jul 20, 2018 7:21 pm

Meni je moj majstor rekao da kad dizel krene da zeza prvo sto uradi je da pumpu priveze direktno na kanticu sa naftom kako bi eliminisao rezervar,creva,gumice,filter nafte i sve ono gde bi mogao povucii fals vazduh jer dizelu to veoma smeta i ako je problem idalje prisutan e tek onda cacka motor i pumpu.

Mafi
Početnik

#7 Post od Mafi » Pon Jul 30, 2018 8:12 am

Pa mozda si ujeo gumicu ili tako nesto, mozda i ne samo lupam. MOja je na farbanju jos, pa kad stigne moram to namestiti.

Mafi
Početnik

#8 Post od Mafi » Pon Avg 06, 2018 6:39 am

Sreca pa je to :)

Facom
Početnik
Pridružio se: Sre Avg 15, 2018 12:14 pm

#9 Post od Facom » Ned Avg 19, 2018 7:47 pm

Bitna stvar da li je upaljena u toku voznje chek engine lampa. U principu kvar je sitan.

Odgovori