Led reflektor 30w

Odgovori
MilošV7
Početnik
Pridružio se: Ned Nov 19, 2017 12:03 am

Led reflektor 30w

#1 Post od MilošV7 » Uto Dec 12, 2017 11:44 pm

Zdravo ljudi, imam LED reflektor od 30w i situacija je sledeca: sama dioda cim dobije napon zasvetli jako na delic sekunde i onda se ugasi. Nakon toga se jako jako slabo moze videti da kad kad pojedine diodice zasretluckaju pa se ugase. Drajver je 30w i trebao bi da daje na izlazimu cini mi se max 36V ali sam ja izmerio oko 45V...Takodje sam snimio ono paljenje reflektora na pocetku u slowmotionu pa sam mogao jasno da vidim vise nego golim okom. Saljem vam sliku a vi mo recite sta mislite u cemu je problem. Pozz
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Led reflektor 30w

#2 Post od elektricar024 » Sre Dec 13, 2017 5:17 am

Večeti problem sa reflektorima. Kod ovih reflektora trebaš pripaziti da faza uvek bude prekidana. Ako slučajno prekidaš nulu umesto faze onda se dešava ovo. Sa druge strane. Ako slučajno koristiš senzor pokre
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#3 Post od Joe Black » Sre Dec 13, 2017 9:32 am

pa spavate li vi nekad :happy-jumpeveryone:

MilošV7
Početnik
Pridružio se: Ned Nov 19, 2017 12:03 am

#4 Post od MilošV7 » Sre Dec 13, 2017 9:43 am

Situacija je takva da je reflektor bio na posebnom industrijskom razvodnom ormanu i prekidana je faza grebenastim prekidačem plus je imao samo svoj automatski osigirač. Pre bih rekao da je godina proizvodnje-2012 😂
Ali ako je već moguće reciklirati, što da ne. Gde mogu da naručim ili kupim kod nas neke osrednje ili kvalitetnije diode 30w. Gledao sam na aliexpressu ali tamo su po 1-2$ i to mi smrdi na nekvalitetno. Pozz

Odgovori