Šporeti sa staklo-keramičkom pločom

Odgovori
Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

Šporeti sa staklo-keramičkom pločom

#1 Post od DenisHD » Pon Nov 05, 2018 9:03 pm

Pozz svima! :)
Dakle, kao što naslov kaže.. zanimaju me pomenuti šporeti.. Tačnije koje marke šporeta su solidne po pitanju cena/kvalitet? Da nisu oni najskuplji.. a opet da nebudu neki sa "bogu iza nogu" kvalitetom izrade? Pošto sam video u jednom Laslovom klipu, da je popravljao staklo keramičku ploču potpisanu od firme Candy i nije je baš nešto nahvalio.. pa me zanima, koje su još takve marke, koje treba izbegavati.. a opet koje gledati..? :D

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Šporeti sa staklo-keramičkom pločom

#2 Post od elektricar024 » Sre Nov 07, 2018 5:39 am

Ne znam da li kuvaš ili ne :D Alo ovako. Ja lično ravne ploče sa Infracrvenim grejačima nikad al nikad ne bi kupio. Sranje su. Svi redom. Ako nećeš indukcionu ploču, opnda bolje da koristiš sa ringlama. Mnogo bolja, lepše se greje, i lepše možeš podesiti temperaturu.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#3 Post od DenisHD » Čet Nov 08, 2018 9:13 pm

Pa ja sam dao predlog da se npr. kupi šporet sa običnim ringlama, kombinovani.. dve ringle su na struju, a dve na plin.. pošto najčešće koristimo one na plin.. tako da pored električnog šporeta imamo još jedan zaseban na plin..
Takvom kupovinom bi uštedeli i na prostoru.. A i ionako električni šporet koristimo, samo kada ponestane plina.. Ali baba kaže, neće sa običnim ringlama.. kako baba kaže, tako mora da bude.. :lol: A svi joj kažemo da uzme pomenuti šporet.. :D
Tako da eto.. To sam i ja gledao da budu indukcioni.. ali ima desetak proizvodjaca.. kojeg izabrati? Gorenje, Končar, Vox, Bosh...? Tj. koja marka je dobra, da nije neko smeće koje će ubrzo da se pokvari, a opet da ne košta mnogo..? :)

Korisnikov avatar
Duki9
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 15, 2017 8:51 am

#4 Post od Duki9 » Pet Nov 09, 2018 8:04 am

Baba je potpuno u pravu i treba je poslušati!!!!!!
Gorenje ili Boš. Zavisi od cene.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Pet Nov 09, 2018 3:44 pm

Slusaj i babu i Lakija. Ploca je idealna za ciscenje u odnosu na ringle, sporet sa ringlama nikad ne moze da se ocisti da izgleda kao nov, za razliku od ravne ploce. A indukcija je savrsenstvo za kuvanje, brzo zagreva, dobro se programira a indukcija ima najveci koeficijent iskoriscenja elektricne energije. Mislim da neces da pogresis ako uzmes Bosh ili Gorenje.
Без старца нема ударца!

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#6 Post od Joe Black » Sub Nov 10, 2018 7:55 am

Pitanje je koliko danas uopste znaci natpis na aparatu, jer nikad ne znas sta je unutra.

Ja imam ravnu plocu sa infracrvenim (bar mislim da je to) i odlicna je. I da, ja kuvam :lol:

Mozda da uzmes nesto sa najboljom garancijom i servisnom podrskom.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#7 Post od zokce » Ned Nov 11, 2018 7:14 pm

Indukcija je zakon. Nema releja, sve moze jednostavno da se zameni, dok ne izgori indukcioni namotaj.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#8 Post od žežino » Pon Nov 12, 2018 6:17 pm

Iz mog licnog iskustva samo ringle, ovo je kozmetika koja se cesto kvari na tone pogotovo VOX.INDUKCIJE necu pominjati ali uzivotu ih necu koristiti
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori