Demag kranovi

Odgovori
Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

Demag kranovi

#1 Post od žežino » Ned Nov 18, 2018 1:17 pm

Naime od skora radim u firmi koja se bavi kranovima nisam baš toliko u formi s njma :D pa bi mi dobro došla svaka pomoć, naravno od ljudi koji su se sretali sa tom vrstom kranova.Sve se svodi na glavni ormar koji se nalazi na mostu krana u kojem je elektronika koja komunicira sa takozvanom( mačkom ) koja se kreće po mostu uz pomoć elektro motora levo desno i lanac gore dole.Na mački se nalazi takodje elektronika koja komunicra sa glavnim ormarom . Vodjenje krana se vrši ili klasičnim kablovskim komandama ili daljinskim komandama.To bi bilo naj bliže pojašnjenje ovog rada , nadam se da sam bio približno jasan.Radi se o elektronikama koji upravljaju frekventrnim regulatorima, za brzinu motora.Sve ovo izgleda jednostavno dok se ne zakmplikuje.Otvorio bih ovu temu za raspravu jer će često biti situacija za programere i elektroničare.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Demag kranovi

#2 Post od zokce » Ned Nov 18, 2018 6:09 pm

Ako su frekventni regulatori onda se sigurno radi o polifaznim motorima. Eto ti posla sa trijacima. :D
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#3 Post od žežino » Ned Nov 18, 2018 9:07 pm

Vidi neki tip se bavi pravljenjem ormamra , na sklopke , koje menjaju komplet elektroniku.To je veoma zanimljiva temica.Ima tu jedan problem koji se javio kod ormara sa elektronikom, pa se prešlo na prepravke na klasične sklopke i relee.Do sada nije bilo rešenja kod popravke ,i prilazilo se prepravci tako da je moj deo tu negde da se elektronike osposobe i utvrde kvarovi.Naravno mislim da će mi dobro doći vaša pomoć i mišljenje zato sam to ovde dao kao temu.Veliki problem je nastao oko eproma jer se nalaze 2 komada , jedan na glavnom ormaru a drugi na mački i ukoliko nisu usaglašeni kran stane.A čini mi se da su upareni i kodirani samo za taj jedan kran,i postoji verovatnoća da nemožeš koristiti eprome sa drugog krana potpuno iste kategorije tako da ću ovih dana probati naći neko rešenje pa se javim naravno s problemom :D
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#4 Post od zokce » Pon Nov 19, 2018 11:07 am

Mozda da pokusas da nadjes vremena kad kran ne radi, skines eprome i ucitas sadrzaj, preventivno.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#5 Post od žežino » Sub Nov 24, 2018 7:07 pm

Probao sam da očitam eprome ali pošto je industrija u pitanju vrlo su specifični i ne nalaze se u spisku mog programatora tako da ću morati naručiti malo jači programator koji može da čita i njih.Onda ću polako početi da skidam eprome, čisto da stoje u rezervi.U ovom slučaju neko se poigrao i zamenuo eprome takoda je sad sve uredu, upareni su i kran radi, došlo je do zamene eproma na glavnoj komandnoj tabli i mački.Evo par sličica kako izgleda kran i kako se diže.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#6 Post od zokce » Sub Nov 24, 2018 9:38 pm

Koja je nosivost krana?
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik