3D stampac, iskustva,misljenja,preporuke....

Odgovori
Belja
Početnik
Pridružio se: Čet Feb 08, 2018 9:13 pm

3D stampac, iskustva,misljenja,preporuke....

#1 Post od Belja » Ned Jan 27, 2019 11:51 am

Otvaram ovu temu zbog zainteresovanosti za kupovinu 3D stampaca .
Da li se isplati kupovati stampac za neku manju proizvodnju delova,tipa zupcanici itd. a u srednjem radngu do 1000e?
I generalno me interesuju iskustava odrzavanja, servisa, koliko su trake i kakvi su kvaliteti...

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: 3D stampac, iskustva,misljenja,preporuke....

#2 Post od elektricar024 » Pon Jan 28, 2019 8:38 am

Ja dugoi radim već sa štampanjem 3D objekte, za razne projekte. E sad, trebalo mi je jako puno dok nisam se uhodao i shvatio šta i kako funkcioniše na njemu. Super je stvar. Dpo sada sam štampa svašta. Vezano za moje projekte. Do sada sam uvek koristio PLA materijal, ali sada ću pokušati i sa ABS. Ona je mnogo jača nego PLA ali i teža je i koristiti. Do sada ja zato i nisam prešo na ABS jer PLA sasvim solidno mi ispunjavao sve moguće zahteve, gde mi nije bilo potrebe za jacim materijom.

Preporučit kao preporuka ne bih smeo da kažem ništa.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

zenon
Početnik
Pridružio se: Pet Apr 26, 2019 7:12 pm

#3 Post od zenon » Ned Apr 28, 2019 3:44 pm

Ja sam kupio 3d stampac pa ima sigurno jedno 5-6 godina, kinez u to vreme mozda oko 400-500 evra danas mozda slican ili isti model oko 150 evra... Kao i sve iz Kine ima dobrih strana a ima gluopsti debilnih koje treba sam da otkrijes, E SAD tokom otklanjanja problema naucis kako se koristi, kako se stampa, koji su materijali, temperature, prednosti i mane, naravno te kineze moras da unapredis boljim metalnim delovima (specijalno za rotaciju Z ose) da ne bi dobijao z wobbbing tj da ti redovi beze levo desno, ne koristim plocu koja greje i te kablove sam posle par puta otkacio samo smaraju stampam najbolje na molerskom tejpu, moze i na laku za kosu koji se naprska ali mi je to smor ovako zamenim tejp a i traje mi godinu dana jedan...
Moras da zamenis ventilatore i stavis nocturnoo ili neke slicne bescujne (2-3 evra komda na pr) , onda ubacis adaptere za dampenovanje vibracije ( to se naravno 3 d stampa) UZ sve to vreme sam konacno naucio sasvim solidno da radim u 3d Programu koji je besplatan i jako popularan Blender, tako da sta god mi treba nacrtam odstampam i bukvalno neverovatan osecaj,, trebale mi skoro neke buksne za masinu za sudove da bi je pricvrstio, seo nacrtao odstampao ... Onda sam proucio sve mane stampaca i pokusao sam da isprojektujem dodatne detalje kucista, drzace kablove osvetljenje i tako mogu u nedogled u svakom slucaju ako u tebi cuci jedan radoznali klinac, neces se nikad pokajati......Specijalno posto su sada bas jeftini... Ukoliko imas bilo koje pitanje slobodno... Imas sad i filamente koje provode struju pa mogu da se stampaju plocice ali je to JOS U POVOJu znaci imaju OTPOR...

zenon
Početnik
Pridružio se: Pet Apr 26, 2019 7:12 pm

#4 Post od zenon » Ned Apr 28, 2019 3:48 pm

https://www.thingiverse.com/thing:911735 ovo sam odstamapo i napravio sa filamentom koji svetli u mraku i extra je
Imas moj profil na Thniguniverse sa istim nickom jer sam projektovao delove za flight simulator koji pravim u realnim dimenzijama...

Odgovori