uklopni sat

Odgovori
Korisnikov avatar
Bojan92
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 03, 2018 4:23 pm

uklopni sat

#1 Post od Bojan92 » Pon Jan 28, 2019 8:03 pm

imam pitanje u vezi pomenutog sata. kod mog prijatelja ne radi ostao je da obracunava nizu tarifu. ovi iz el,vojvodine na tel se ne javljaju a i nemoze ih navatati. cija je duznost da to resi?
ako nesto ne mozes uraditi, pozovi pravog majstora :violin:

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: uklopni sat

#2 Post od elektricar024 » Pon Jan 28, 2019 11:22 pm

Ja bi da ćutim dok god je niža tarifa u pitanju. Njihov je dužnost da rešavaju. Ali nemaju pravo da naplate unazad išta, ako oni nisu primetili da sva potrošnja se uračunava u nižoj tarifi. A tvoj dužnost nije da kontrolišeš sat, jer ti se ne razumeš u to. Dok le god mu je jeftina struje nek uživa dok oni ne primete po računima da nešto nije uredu. Problem je tada, kada ti sat zaglavi u višoj tarifi. Ali i ako si to kasno primetio, elektrovojvodina neće da ti refundira pare, jer si kasno primetio. Pravila važe i naopako :D :D :D
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
Bojan92
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 03, 2018 4:23 pm

#3 Post od Bojan92 » Uto Jan 29, 2019 9:08 am

elektricar024 hvala na odgovoru.
ako nesto ne mozes uraditi, pozovi pravog majstora :violin:

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#4 Post od zokce » Uto Jan 29, 2019 7:19 pm

Da, imace korist tekuci i sledeci mesec. Sve je preneto njima u vlasnistvo i odgovorni su za odrzavanje. Cak, mislim da sam to i procitao u njihovim pravilnicima, ako korisnik prijavi kvar, naplatice mu intervenciju. Zato, ne cackaj, cim primete da je samo jedna tarifa i to po njih nepovoljna doci se sami, dotrcace. Ovde su posle takve avanture sa 12 stanova (i racuna) ulozili novac i stavili elektronski uklopni sat na daljinsko upravljanje.
Без старца нема ударца!

Odgovori