Unimer preporuka (ANENG iskustva)

Odgovori
kruslin93
Početnik
Pridružio se: Sub Apr 21, 2018 10:32 pm

Unimer preporuka (ANENG iskustva)

#1 Post od kruslin93 » Pon Mar 18, 2019 2:32 pm

Pozdrav svima na forumu interesuje me kupovina nekog unimera ali je budzet skroman nekih 30ak evra jer se amaterski bavim cackanjem monitora, PC napajanja itd. Unimer bi svakako morao da ima merenje kapacitivnosti. Gledao sam malo po oglasima za nekih 20-25 evra moze da se kupi ANENG 8001, 8002 i POSEBNO model 8008 koji je dosta hvaljen u brdu recenzija i testova. Uporedjivali su ga sa Fluke-om i prikazivao je ista merenja ili veoma veoma priblizna sa Fluke unimerom koji je na ceni svi znamo 150 evra pa na gore. Uz neke ove modele se dobija i set raznih nastavka - hvataljki hehehe. Verovatno je neko imao susret sa ANENG-om ili ga koristi pa me interesuje da li je to bestbuy za sitne pare. Ako ima nekih proizvodjaca u toj ceni svaka preporuka je dobrodosla.

Korisnikov avatar
Limun
Početnik
Pridružio se: Uto Nov 21, 2017 4:10 pm

Re: Unimer preporuka (ANENG iskustva)

#2 Post od Limun » Pon Mar 18, 2019 7:12 pm

Ja uzeo AN8009 (sa Banggood-oko 20ak dolara). Za amaterski rad meni je sasvim OK. Uporedio sam ga sa nekim starim (Iskra) i bio je poprilicno precizan. Koristi 2AAA baterije, prilicno je malen i ugao gledanja ekrana nije bas najbolji mada ništa strasno.
Sve u svemu, za tu lovu korektna spravica.

https://www.banggood.com/ANENG-AN8009-T ... rehouse=CN

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#3 Post od elektricar024 » Pon Mar 18, 2019 7:53 pm

.Sad sam pogledao više stvari. E sad, dobro se pokazalo. Za sada mi se sviđa. Za te pare kod nas ništa bolje ne bi našo za te pare.
E sad, ako mene pitaš onda ja bi pre uzeo ovo:

https://www.banggood.com/ANENG-Q1-9999- ... rehouse=CN

Ovo je ok cena. Pogotovo što si reko da imaš oko 30€ za kupovinu :D
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

kruslin93
Početnik

#4 Post od kruslin93 » Pon Mar 18, 2019 8:12 pm

Koja je fora sa ovim True RMS? u bukvalnom smislu hehehe

Lima220
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 30, 2018 3:47 pm

#5 Post od Lima220 » Pon Mar 18, 2019 8:17 pm

Uzmi UniTrend UT 139C,ja ga uzeo na ebay za 35e,po meni najbolja kupovina za uloženo dobiveno.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#6 Post od elektricar024 » Pon Mar 18, 2019 8:21 pm

Puno nas se pali na TRU RMS, marketing. Ali u svakom slučaju teško je objasniti, sad preko foruma šta je tru RMS. Koliko nam je potrebno? Početnicima nikako. Dok dolazi do toga ta treba prvi TRU RMS instrument, verujte mi da nećete biti zadovoljni sa kinskim instrumentima, nego već biće potreban SANWA, FLUKE, ili još bolje. Da kuite oscilloscop :D :D

Toliko o tome :D
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#7 Post od Howard1 » Pon Mar 18, 2019 10:33 pm

Instrument koji ima TRUE RMS moze da meri neke napone koji ne mogu da se izmere sa obicnim instrumentima koji nemaju TRUE RMS. Koriste se uglavnom u ozbiljnim firmama gde kupci iz inostranstva ne priznaju merenja sa instrumentima koji nemaju TRUE RMS. Primer gde je bio potreban instrument TRUE RMS je kod merenja grejanja CRT ekrana. Takav instrument su morali da imaju TV serviseri.

kruslin93
Početnik

#8 Post od kruslin93 » Sre Mar 20, 2019 12:46 pm

A kada bih se odlucio za ANENG 8001 ili 8002 verujem da za ono sto mi treba ne bih imao skoro nikakvu razliku u odnosu na 8008. Negde sam procitao, mozda i ovde ne secam se da je 8008 malo razvijenija verzija od 8002. Sta mislite?

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#9 Post od žežino » Sre Mar 27, 2019 5:59 am

Za mene lično nije bitna firma nego preciznost merenja i lakoća rukovanja mislim da bi to trebale biti smernice a cena je diskutabilna na tube ima sva poredjenja .Lično mrzim,štelovanja voltaže i ostalog. Zato se odlučujem na prosta štelovamja recimo naizmenični napon od 0 do 1000v i kraj.Pa nek on sam kaže.Ostalo su prckanja gde se uglavnom zezneš i instrument crkne.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#10 Post od zokce » Sre Mar 27, 2019 1:15 pm

Preciznost merenja i lakoca rukovanja uglavnom idu uz to `firma`.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#11 Post od žežino » Čet Mar 28, 2019 5:44 am

Pa cela suština je da znaš za šta ga koristiš i koliko,
KO ZNA TAJ I UME

vaka
Početnik
Pridružio se: Sub Nov 04, 2017 1:10 am

#12 Post od vaka » Sub Apr 06, 2019 1:51 pm

Ovaj unimer ti je ekstra,mjeri za pocetnike dovoljno plus mozes da na njega prikljucic klijesta za mjerenje sruje (amperazu) plus ima u sebi za mjerenje kapaciteta ja sam mjerio direktno na plocu ako je skroz riknuo kondezator ili je veoma los pokazat ce odma,takodje sam kupio i sanwu onaj najeftiniji sto je laslo predlozio na youtube ovaj je daleko bolji za 20-30e plus imas na njega da ukljucis detektor protoka struje da primaknes na zid (pisti) naravno sve ove funkcije su u nekim granicama ali sve radi na njega imas top unimer džaba za ove pare it itd
GLAVNO TOPLA PREPORUKA
https://www.aliexpress.com/item/HoldPea ... 4c4d3JvEGp

lazyman
Početnik
Pridružio se: Čet Feb 07, 2019 9:44 am

#13 Post od lazyman » Sre Apr 17, 2019 11:27 am

Pozdrav. Aneng radi super, 8008 imam, za sitnu elektroniku, ne znam baš za veće napone. Ja ga koristim zbog auto range i za merenje kondenzatora.
Super je zbog gomile dodataka, pipalica, kablova. Meri precizno.

Takodje i onu malu Sanwa kao novčanik, taj je za neke stvari na terenu super, jednom sam ga greškom spojio na omskom području na trofazni agregat i sve preživelo... Tako da je izuzetan dokazano.

Odgovori