Termostat

Odgovori
Itakoto
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 11:00 pm

Termostat

#1 Post od Itakoto » Sub Mar 30, 2019 8:12 pm

Pozdrav.
Treba mi pomoc oko vezivanja termostata, imam vise termostata koji uključuju elektro ventile, i imam pumpu koja treba da radi ako je neki ventil pod naponom, ako bar jedan radi, radi i pumpa ako ne rade, ne radi ni pumpa. Kako to da izvedem?

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

Re: Termostat

#2 Post od Mata » Sub Mar 30, 2019 11:08 pm

Pojasni malo..
Elektronski termostati, mehanički....ima li kontaktor (sklopka). Na šta reaguju termostati
Monofazno, trofazno.
Ako je monofazno :
Nulu povežeš na venti i pumpu a fazu dovedeš na termostat koj je NO/NC , od termostata na ventil i relej sa mirnim i radnim kontaktima i sa releja na pumpu. Mirni i radni kontakti su zbog toga da kada radi samo jedan ventil ne vraća fazu i pali druge ventile ili dva...tri..., sve jedno.

Itakoto
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 11:00 pm

Re: Termostat

#3 Post od Itakoto » Pon Apr 01, 2019 6:37 pm

Termostati su elektronski na 220v, prekidaju 24v za ventile, imaju samo no kontakt, ima ih preko 30 komada, kad bilo koji termostat uključi treba da se ukljuci i pumpa, nije bitno kakva je trebalo bi da je trofazna. Palo mi nesto na pamet u medjuvremenu ali nisam stigo to jos da radim, hteo sam da uzmem signal sa svakog ventila pa preko dioda(da ne mi ne vraca struju na ostale ventile) da ih skupim na sabirnicu, a onda da vodim signal na neki relej na 24vdc. Treba samo da podignem napon jer ce da padne posle dioda, drugo mi nista ne pada na pamet . Ako neko 7ma neki savet ili predlog dobrodosao je. Hvala.

Odgovori