Filament za 3d stampu

Odgovori
Matrad
Početnik
Pridružio se: Ned Mar 25, 2018 11:06 pm

Filament za 3d stampu

#1 Post od Matrad » Pon Avg 26, 2019 1:06 pm

Pokrecem ovu temu sa zeljom da razmenimo iskustva u vezi filamenata za 3d stampu. Gde kupujete, po kojim cenama, kako ste zadovoljni kvalitetom...

Kada sam kupio svoj stampac(Anet A8) dobio sam uz njega kotur crvenog PLA koji me je odlicno sluzio skoro godinu dana. Postao je pomalo krt tek pred kraj kotura. Najverovatnije zbog vlage koju upija iz vazduha. Nakon sto sam potrosio taj kotur, u voxellab-u sam kupio Wanhao PLA crveni. I malo je reci da sam razocaran. Postao je krt i poceo da puca sam od sebe vec nakon 15 dana.

Sada me zanima gde vi nabavljate PLA i koja je marka u pitanju? Treba mi pouzdan filament koji nece postati neupotrebljiv u kratkom roku. Sada bih kupio kotur PLA-a i PET-G-a.

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

Re: Filament za 3d stampu

#2 Post od DenisHD » Uto Avg 27, 2019 7:55 pm

Ja sam svoj filament takodje nabavio u voxellab -u i posto jos nisam nabavio stampac dao sam drugaru da je kod njega.. kad nesto treba da mi on odstampa i jedino sto smo imali problema od pocetka jeste beli transparent PLA koji se na prvom modelu odlepljivao i krivio prvi sloj par puta.. tek iz 3 ili 4 puta je uspeo bez problema da odstampa, sada posle par meseci malo drugacija situacija.. isti model samo u vecim razmerama.. prvi sloj je ok odstampan ali posle kako je krenuo 3-4 tamo negde je samo pravio onu "paukovu mrezu" sto bi se reklo.. kao da je stampao uprazno.. ne znam pitao drugara sta je bilo.. dal je puko filament pa extruder nije imao dotok filamenta ili se zapusila dizna..
Sa crnim filamentom nije bilo skoro nikakvih problema.. jedino sto na jednom modelu kao da fali malo ugao :lol: ne znam dal se iskrivio prvi sloj tamo ili sta vec.. ali onda razmisljam da bi to bilo veliko iskrivljenje i extruder bi zakacinjao tamo na sledecim slojevima.. posto fali mozda i 0.5cm... nzm tako je slikao drugar da nije bas jasno dal je to donji ili gornji deo..

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#3 Post od elektricar024 » Čet Avg 29, 2019 6:42 am

Nažalost ne mogu puno da kažem. Isto sam nabavljao u voxellLab. Radio dosta dugo sa PLA filamentom, nego već kad sam poručio ABS onda su mi krenule muke. Konstantno odlepi se od postolje. Pokušao sam i kreptraku staviti, ma od svega se odlepi. Od tad sam se predao. Al sad sam dobio ideu da uhvatim i da stavim dole papir, pa na to da štampam.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#4 Post od DenisHD » Pet Avg 30, 2019 9:23 pm

Neki su cak i neki lepak stavljali.. :lol: stave krep traku, pa preko nje namazu lepkom da se ne odlepi :lol:

Odgovori