AC adapter i punjac

Odgovori
dulepcb
Početnik
Pridružio se: Ned Dec 01, 2019 7:55 pm

AC adapter i punjac

#1 Post od dulepcb » Pon Dec 30, 2019 9:20 pm

Kupip sam na vasaru Adapter i punjac model: LS-PAB90-BC10A ali bez dodatnih adaptera pa me interesuje kako da napravim isti konektor je pc2 kao za stare maus-e sest pina na dva pina . Sta je u povratnoj informacij za napajanje a sta za punjenje ?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: AC adapter i punjac

#2 Post od elektricar024 » Čet Jan 09, 2020 7:14 pm

Ja ništa pametno na njemu ne vidim. Po adapterima reko bih da nema povratne informacije nikakve. Samo daje napon i to je to. Čisto treba da pronađeš šta je plus i šta je minus. I to je to...
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

dulepcb
Početnik

#3 Post od dulepcb » Pet Jan 10, 2020 12:25 pm

Nisi u pravu Laslo mora da postoli povratna informacija jer je ovo univerzalni punac i konektovanjem adaptera odredjuje i automatski napon. Nebih ga otvarao jer je zalepljen

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#4 Post od zokce » Pet Jan 10, 2020 3:53 pm

А да поставиш мало више информација о том вашарском пуњачу? И за шта је потребан? Та повратна информација коју помињеш варира од модела до модела, па не очекуј ништа паметно без додатних информација.
Без старца нема ударца!

dulepcb
Početnik

#5 Post od dulepcb » Sub Jan 11, 2020 8:43 pm

Nemam jos uvek cill primene, njegova primena je za napajanje laptop racunara koji zavisi od dodatka ,kojeg ja nemam, i za svaki model ide odredjeni dodatak. mene samo interesuje sta je senzor za promenu napona a sta za punenje i kako je to reseno dodacima.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#6 Post od zokce » Ned Jan 12, 2020 4:15 pm

Предлажем да прочиташ упутство за употребу, сигуран сам да ту све пише.
Без старца нема ударца!

dulepcb
Početnik

#7 Post od dulepcb » Ned Jan 12, 2020 6:28 pm

:clap: zokce kaze! procitaj uputstvo OK Tamo sam nasao koliko sam mogao a i umeo da stoji ubaci dodatak za ogovarajuci laptop i i to je to a nema sta je u samom dodatku izmedju pinova.Da pojasnim dva leva pina je minus a dva desna plus dva gore informacija . nemam ni jedan od adaptera merenjem bih lako pronasao sta je uliveno u dodacima

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#8 Post od zokce » Ned Jan 12, 2020 10:16 pm

Колико ја видим, преварен си на вашару. Неко је то купио, и тек кад је адаптер стигао без прикључака, схватио је да му је промакло то да постоји звездица поред натписа 8 додатних прикључака, без објашњења, и да то управо значи да се то посебно наручује. И онда одлучио да то прода.
Предлажем 2 решења, једно је да нађеш продавца, вратиш му адаптер и тражиш новац назад, а друго би било да потражиш прикључак који би одговарао за твој лаптоп, ако си га због тога купио. Све остало би било траћење и свог и туђег времена.
Надам се да сам помогао, и срећно.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
Banellone
Početnik
Pridružio se: Sre Dec 05, 2018 11:27 pm
Kontakt:

#9 Post od Banellone » Ned Jan 12, 2020 11:43 pm

Да ли има одговарајући напон пуњач? Ако има, направи сам конектор. Ако си прецизан све може. Ако ниси, минус стави на оклоп УСБ конектора, односно на шилд УСБ кабла, остале жице не везуј са УСБ-а. За плус нађи цевчицу одговарајућег пресека (рецимо од радио антене) и убоди на плус у лаптоп где је предвиђено, с тим да изолујеш околину цевчице, да не дође до контакта са минусом. Ако ради све, потруди се за естетику (силиконски штапићи) и решен случај.

Поздрав

dulepcb
Početnik

#10 Post od dulepcb » Pon Jan 13, 2020 2:43 pm

Za Zokce: Nisam prevaren jer sam znao sta kupujem jedino je sumnja bila u ispravnost istog a za novac kojim sam platio nemoze se kupiti ni paklo cigareta . adapter je ispravan! I ako nisam dobio odgovor koji san zeleo zahvaljujem se na ucesce

Za Banellone: To sto predlazes je OK ali ja to nisam pitao adapter je ispravan mene je interesovalo dali neko na forumu zna pouzdabo sta je u dodacima za automatske punjace za laptop Hvala!!!

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#11 Post od zokce » Pon Jan 13, 2020 7:01 pm

Одлично ако си био сигуран шта купујеш, само је онда требало да тако формулишеш питање.
Очигледно да на форуму нема неког ко је купио такав пуњач. Прогуглај, сигурно се може наћи прикључак који ти треба.
Без старца нема ударца!

Odgovori