Osciloskopi na Ebay

Odgovori
Korisnikov avatar
Player_One
Početnik
Pridružio se: Čet Jan 12, 2017 10:46 pm

Osciloskopi na Ebay

#1 Post od Player_One » Uto Jan 09, 2018 2:22 am

Naletjeh na prodavca koji prodaje Tektronix-e
https://www.ebay.ie/sch/theoderem/m.htm ... pg=&_from=

Trenutno su cijene 1.5E-10.5E, licitacija je u toku.
Ja pokusavam sebi ulovit jedan, nadam se da ce i neko od vas pokusati, naravno ako mu je osciloskop potreban.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Osciloskopi na Ebay

#2 Post od zokce » Uto Feb 20, 2018 1:13 pm

U vreme kada sam ja bio student ( :character-oldtimer: ) Tektronix je bio pojam za osciloskop a HP za ostale merne uredjaje.
Без старца нема ударца!

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#3 Post od Joe Black » Uto Feb 20, 2018 4:35 pm

Ne uhvati niko nista :mrgreen:

Zeznuto je s tim licitacijama, ja vjerujem da neki Ebayeri imaju neke algoritme za pomoc. Evo, 3 sekunde do kraja ja nudim 41, a on u isto vrijeme nudi 41,5.
Pritom je prosla cijena bila 37, dakle nije bila 40 pa ima nekog smisla. Ali on ima par hiljada transakcija, sad mozda je iskustvo ali neki crv mi kaze da imaju neku pomoc od Ebay

Inace, moja adresa u Njemackoj moze biti na raspolaganju nekima od vas, znam da je to problem.

edit:
upravo procitah kako funkcionise automatsko licitiranje, nisam pojma imao o tome. Zato me covjek nadvisio za pola eura tacno.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Uto Feb 20, 2018 8:53 pm

zokce napisao:
Uto Feb 20, 2018 1:13 pm
U vreme kada sam ja bio student ( :character-oldtimer: ) Tektronix je bio pojam za osciloskop a HP za ostale merne uredjaje.
Tektronix i danas jedan od njkvalitetnijih uređaja. Tektronix je kad čovek kupi Mercedes S klasu :D E sad u mernim instrumentima ja smatram da je Fluke uvek bio Fluke kao što i danas. Jednom se kupi i nikad više.

Evo moj ćale što je kupio unimer Fluke 27... Mator a i današnji dan ima svoju ceu: https://www.ebay.com/itm/Fluke-27-FM-Mu ... 2828486582
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Sre Feb 21, 2018 11:44 am

Nisam mislio na univerzalne instrumente, za njih je Fluke zakon. Nisam siguran da HP uopste pravi univerazlne instrumente. Za ostale merne instrumente u elektronici HP je bio neprikosnoven.
Без старца нема ударца!

El036
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 31, 2018 7:20 pm

#6 Post od El036 » Sub Mar 31, 2018 8:29 pm

Poštovani Zokce
Nekad je elektronika bila pojam za kineze a sada su kinezi prepisali sve što je izmišljeno i samo pakuju i šalju.
Upoređivao sam uređaje fluke beha i uni-t. Verovao ili ne uni-t je bio tačniji u svim poljima. Sve ove uređaje sam upoređivao sa uređajem klase tačnosti više od 99,5%. A cena im je 5 do 10 puta veća.
Pozdrav.

Odgovori