Mini Osciloskop

Odgovori
Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

Mini Osciloskop

#1 Post od žežino » Ned Feb 11, 2018 11:10 pm

Naleteo sam na mini osciloskop nije neka cena ,pa bi trebo biti i kvalitet srazmeran ceni što je razumljivo.Meni treba za moje potrebe , pa postavljam pitanje dali ga vredi uzimati.Evo sličice.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Mini Osciloskop

#2 Post od elektricar024 » Pon Feb 12, 2018 3:26 am

Drugar moj Žežino.
Ne da vredi. Isplati svaki svoj dinar. Ja sam kupio is kine rastavljen za 17 dolara i prezadovoljan sam sa njim. Meri do 200kHz ali ( barem moj ) tačan do 100kHz. Možda uazni napon mu nije nabolje rešen al otom potom.

Opet kažem za one pare koliko sam ja platio za to svaki dinar vredi.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#3 Post od žežino » Pon Feb 12, 2018 4:45 pm

Hvala ti za brz odgovor , ja nisam neki extra profesionalac pa mislim da će mi korisiti za osnovne stvari.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#4 Post od zokce » Uto Feb 13, 2018 5:31 pm

Koliko sam ja video, za tu frekvenciju vredi. Ako nista drugo, vidi se talasni oblik signala, a to ne moze ni jedan univerzalni instrument da ti prikaze. Ne mora da bude ni najtacniji napon, slika je neprocenjiva informacija.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

#5 Post od RadovanPetkovic » Uto Feb 13, 2018 5:50 pm

Koristio prava stvar samo ga čuvaj visokog napona čak u blizini. Meni je jedan uništila bobina sa auta. Bio kabal preblizu visokonaponskog. Samo je zaštucao i pobelio ekran.....
Sasvim solidno skoro se navikao da mi zameni multimetar :) dok je radio.....

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#6 Post od zokce » Uto Feb 13, 2018 5:52 pm

Znaci, dalje od zeleznice, pa i preko nadvoznjaka.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#7 Post od žežino » Uto Feb 13, 2018 8:08 pm

Znači predlažete gromobran uz aparat :scared-shocked: hvala na saradnji
KO ZNA TAJ I UME

vlaovic
Početnik
Pridružio se: Uto Mar 20, 2018 9:24 pm

#8 Post od vlaovic » Uto Mar 20, 2018 10:03 pm

Laslo hoću da te pitam gde si kupio ovaj mali beli osciloskop, i koliko je koštao? Radio si sa njim današnje predavanje o osciloskopima na YTB. Ja sam iz Subotice pa mi možeš objasniti.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#9 Post od elektricar024 » Sre Mar 21, 2018 7:08 am

Kupio sam preko aliexpresa. Cena bila nekih 17 dolara i DIY. Ima i kod nas na KP ali prboblem njegov što je 4700 din :D

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#10 Post od Joe Black » Sre Mar 21, 2018 11:46 am

Ima ih svuda, po ebay, raznim alijima, babama, i sl, amazonu... Hoćeš DIY, hoćeš već gotov, hoćeš kako hoćeš...

Jedino kod nas je uvijek skpuplje, jer neko naruči od tamo pa prodaje nama... Ako se može, uvijek izvana naručivati.

El036
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 31, 2018 7:20 pm

#11 Post od El036 » Sub Mar 31, 2018 7:55 pm

Kao prvo,
Poštovanje svima,
Drugo, pitanje za Lasla ili nekog ko je upućen.
Pregledom Vaših youtube tutorijala dođoh na ideju da kupim jedan mini osciloskop i to DSO138, koji je veoma sličan po svemu sa Vašim DSO150. Uređaj je već bio sastavljen. Samo je trebalo da se calibrira što sam valjda dobro uradio.
I pokazuje na test kontaktu 1000Hz što je OK ali kada prebacim selekciju DIV na 1V i multipler na x5 tada mi i sa izvađenim pipalicama pokazuje Umax oko 3V i Umin oko 1V. Linija je prava ali ima mnogo pikova i u plusu i minusu.
Na multipleru x2 i x1 sve je rekao bih normalno jer su naponi i sa skinutim pipalicama 0.2V što mi je prihvatljivo a pikovi veoma mali.
Da li je ovo neispravan uređaj i kako da rešim problem jer je vraćanje uređaja u Kinu skuplje nego uređaj.
Značilo bi mi i šta piše na Vašem uređaju DSO150 na selekciji 1V, i x5 kada su pipalice izvađene.
Hteo sam da napišem kratku poruku ali...
Ako mogu da pregledam video skoro svaki 30 do 40 minuta nadam se da će Laslo izdvojiti 5 minuta za čitanje i 5 za odgovor.
Hvala.
Pozdrav.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#12 Post od elektricar024 » Sub Mar 31, 2018 9:39 pm

Pa sad šta ja tebi da kažem. Moj kad sam dobio, sastavio, pa odma u startu kalibracija ne radi. U globalu. kriva se vidi, prilike je tačan +-10% :D Do 100 kHz lepo pokazuje krive, al preko 100kHz-a već brlja.

El036
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 31, 2018 7:20 pm

#13 Post od El036 » Ned Apr 01, 2018 8:42 pm

Da skratim,
Ukljucim uređaj
Izvadim pipalice iz konektora
Podesim AC
Podesim 1V
Podesim x5
Pritisnem par sekundi OK dugme
Na ekranu su vrednosti
Umax 3,2V
Umin 1.2V
A nista nije uključeno
Pitanje:
Da li se ovako nesto desava i kod Vas i da li reklamirati.
Hvala.
Pozdrav.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#14 Post od elektricar024 » Pon Apr 02, 2018 5:42 am

Sad ovako. Akop je stigo ststavljen, naravno da se žališ. Kineze se boje negativne ocene. Napraviš sliku kako on meri na kalibraciji i napišeš kinezu da instrument ne valja. I sačekaš njegov odgovor. Verovatno da će poslati drugi instrument. Ako ne, oceniš sa loem ocenm. Na aliexpressu imaš i opciju da stvar što si naručio ne valja, i vratiće ti nazad novac. Sa tim da zadrži ekih 3-4 dolara zbog njihove usluge.

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

#15 Post od RadovanPetkovic » Pet Avg 31, 2018 4:10 pm

E ovako nastavak mog iskustva ....
Stradao mi je DSO130 od visokog napona..... Procesor je imao finu malu rupicu u sebi....
Naručio DSO150 ....Radio s njim ....Po meni daleko lekši za rad ..... kada mi je crkao stvarno mi nedostajao.
U jednom momentu počela mu je NULA da se pomera i da laže na različitim opsezima različito u plusu ili u minusu. Menjao čip ulazni u analognom delu i posle toga konstatovao da je procesor kriv....
Pronađem na sajtu proizvođača Frimwere i probam da ubacim najnoviji. Napomena koristite napajanje 3.3 v sa njegove ploče (napajanje osciloskopa) a ne sa programatora. Kada sam probao napon od programatora brljavio je izgleda da je USB priključak nejak za takve zahteve (čini mi se da i displey svetli...) Znači koristiti samo GND , Rx i Tx.
Posle uključenja prijavio je da softwer nije kompaktibilan sa hardverom i posle resetovanja samo svetli beo ekran.
Odlučio sam umesto kupovine trećeg novog da naručim sa Ibeya dva STM32F103C8 za par dolara, brzo stigla , malo je nezgodno zalemiti maleni su a štampa onako ....
Na DSO150 relativno sam lako zamenio čip dok na DSO130 ,crvena ploča, loša štampa mučio se satima i još nisam uspeo jer neke lemne tačke više ne postoje.... Ostavljeno za bolje dane.
Izabrao neki srednji frimwere nisam smeo najnoviji , isprogramirao i VOALAAAAA. Radi kao nov i konačno mogu opet raditi kako valja jer stvarno mi se uvukao pod kožu :)
Neka iskustva
Kada prikačite GND,Rx,Tx zalemite dve lemne tačke (mosta) da bi čip prešao u BOOT mod (programibilni) tek onda pokrenete program FLAS LOADER DEMONSTRATOR. Ako se sve dobro podese parametri mora se povezati sa čipom a ako bilo šta nevalja neće raditi pa menjajte parametre za port.....
Kada se isprogramira običnim TTL programatorom skinu se mostovi za BOOT mod i to je to radi kao DOXA.....
Evo kojih linkova koji će veoma pomoći:
http://www.areresearch.net/2016/02/dso- ... dates.html
https://jyetech.com/Products/Oscilloscope.php
http://www.starkled.com/support/kb/acce ... tor-v2-5-0
https://www.ebay.com/itm/USB-To-RS232-T ... Sw-89ZUMBw

Otprilike to je to.
Zaključak: Procesor je kenjkav i osetljiv tj nekvalitetan ali radi poso. Poučen ovim iskustvom možda treba imati koji u rezervi pa ako dođe do defekta brzo da se zmeni pa da se može komotno raditi :)

P.S. Ovde imate prepravku za ugradnju baterije pa je osciloskop daleko samostalniji i konformniji za rad
https://jyetech.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=1153

VUtronik
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 13, 2019 4:29 pm

#16 Post od VUtronik » Sub Maj 04, 2019 11:52 am

ja moj osciloskop ds0138 nikako ne uspevam da updatujem. u flash loaderu nikako nece da ga prihvati. Inace za prenos koristim arduino USB/TTL (serial). Kada ga povezem i zalemim boot tacke, ubacim usb u racunar i flash loader nece nikako da ga vidi. Kako da na njemu povezem napajanje od 3.3V? Da li bi onda levo od usb koristio samo tx i rx, a gnd i +3,3V sa desne koristio kao napajanje. na levoj strani pored tx i rx takodje postoji gnd. Koje od ta dva bi trebalo da se iskoriste ili nije bitno, moze bilo koje?

Odgovori