Kupovina racunarskih komponenti iz madjarske.

Odgovori
Darko70
Početnik
Pridružio se: Pon Jun 18, 2018 7:40 pm

Kupovina racunarskih komponenti iz madjarske.

#1 Post od Darko70 » Pon Jul 02, 2018 9:33 pm

Evo da podelim moja iskustva sa kupovinom racunarskih komponenti od nasih preprodavaca koji nam vuku komponente iz madjarske po veoma niskim cenama i obecavaju kako to sve ima garanciju iako nam ne daju nikakav vazeci papir.Evo ovako ukratko da kazem: Ne nemate nikakvu garanciju i sve je u vecini slucajeva prevara sa tim sto oni vama garantuju o garanciju.Vec koju godinu sam dosta stvari nakupovao od njih ali kad je doslo da treba neke stvari reklamirati zbog neispravnosti e onda je nastao pakao.Evo kako vam to funkcionise: Napajanje koje mi je crklo u garantnom roku ne mogu reklamirati jer je preprodavcu blokiran nalog na Kupujem Prodajem kao i mobilni telefon koji mu vise nije u funkciju jer je verovatno prijavio sam sebe kako bi mu blokirali nalog od silnih reklamacija koje su mu se pojavile do tad a karticu od mobilnog bacio i krece ispocetka dalje ali sa drugim novim nalogom tako da je pobegao od reklamacija i niko mu nista ne moze.Kolegi crkla graficka koju je uzeo od nekog drugog preprodavca i prosao je potpuno isto kao i ja sto znaci da oni prodaju a kad im se skupe i nagomilaju reklamacije jednostavno bace karticu od mobilnog i prijave sami sebe da bi im nalog bio blokiran i krecu ispocetka sa drugimk nalogom.Pogledajte samo koliko je preprodavaca nestalo sa KP sajta!Odnosno jos su oni tu ali sa drugim nalogom i drugim imenom.

Najvise ko mi je posteno dupe pomerio(izvinite na izrazu) je PC MASTER SHOP koji je najduze opstao od svih njih a vidim da je sad i on nestao.Od njega sam kupio memorije koje su nakon godinu dana crkle i gde sam dobio 3 god garancije.Kad sam uzeo da ih reklamiram Master Shop mi je rekao da je garancija samo 2 god i da on nema pojma sta sam se ja dogovarao sa bivsim radnikom iako u prepisci lepo pise da imam garanciju 3 god.Znaci tu se smenjuju radnici i svaki prebacuje krivicu na drugog ali posto i tih 2 god ulazi u garanciju jer je proslo samo godinu dana oni odluce da mi ih reklamiraju i obecali najvise do 45 dana da cu dobiti druge.Ljudi oni su mene zavlacili skoro 3 meseca,svaki put mi kaze sledece nedelje i nikom nista a ja kad pitam on opet meni sledece nedelje i kao javice a nikad nista ne javlja a kad ja popizdim onda kaze kako on nema nista sa time to je do njegovih Gazda i da oni nemaju vremena.Pa koga sad tu koga jb?Sta mene zanimaju njegove Gazde?pa nije ih niko spominjao kad sam kupovao komponente!Niko nije rekao da ih u tu igri ima vise i da ce prebacivati loptu sa jednog na drugog ako dodje do reklamacije.Na kraju sam im morao doplatiti 30 eur da bi dobio nove memorije.VISE NIKADA ALI NIKADA NE KUPUJEM NOVE KOMPONENTE KOJE IMAJU MADJARSKU GARANCIJU JER SA TOM GARANCIJOM MOZETE SAMO DUPE DA OBRISETE I NISTA VISE.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Kupovina racunarskih komponenti iz madjarske.

#2 Post od zokce » Pon Jul 02, 2018 9:42 pm

Kad je dosta povoljna cena u odnosu na druge, mora covek da bude oprezan, bas da ne bi ispao zrtva. Zena mi je predlagala (`90-tih) da neke pare sto smo ustedeli damo kod Jezde, bile velike kamate., jer je njena koleginica prethodni dan castila za (velike) pare sto je dobila kao kamatu za orocene pare. Meni je bilo sumnjivo to da neko daje tolike kamate, uvek to mora na nekom da se slomi, i nisam hteo. Te pare od kamate sto je koleginica dobila su bile jedine pare koje je videla od Jezde. Ovo sam naveo kako ljudi, neki cak uz pomoc drzave, lako navuku narod i ocas ga prevare.
Ako imas cvrste pokazatelje, sve bi trebalo da prijavis administraciji sajta, agenciji (ili ko vec) za zastitu potrosaca, pa i policiji, prevara je ozbiljna stvar.
Na zalost, dosta ljudi veruje slatkorecivima, i eto zrtava.
Без старца нема ударца!

Darko70
Početnik
Pridružio se: Pon Jun 18, 2018 7:40 pm

#3 Post od Darko70 » Pon Jul 02, 2018 10:32 pm

Al sta vredi kad nemam nista,prodavac od kojeg sam kupio napajanje je jednostavno nestao.Ja kad sam kupovao ja sam davao njemu moje podatke a ne on meni svoje.Ja sam imao prepisku sa njim na sajtu KP i broj mobilnog i sad to vise ne postoji.Pitam administraciju da mi dostavi njegove podatke jer imam garanciju koju mi je dao a oni samo kazu da ga nazovem na mobilni telefon a on vise nije dostupan a nalog mu uklonjen.Prevarili me jesu i mene i dosta njih ali se nadam da ce ovo moje iskustvo procitati mnogi citaoci i znajte jedno a to je da je samo pisana garancija sa pecatom od pouzdane firme validna i nikako drugacije.Nikakvu usmenu garanciju ne prihvatajte kao sto nude svi prodavci koji vuku robu iz madjarske.Na memorije sam ustedeo 15 eur kad sam kupovao od njih al su mi zato posle uzeli 30 eur sto znaci da sam jos skuplje prosao a da ne racunam napajanje koje mi crklo a nemam kome reklamirati.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Uto Jul 03, 2018 5:37 am

Ovako. Uvek zaboravimo nekoliko stvari pogotovo kada kupujemo preko KP-a.

Garancija kao garancija važi isključivo u mađarskoj. Sa jedne strane, pošto si uradio ( barem ti ne, nego inu ) takozvani Export bez importa :D Šta to znači. Memorija kada je kupljena, traže povrat AFE ( PDV ) samim tim exportovao si iz Mađarske, samim tim kako si ti to exportovao skinuo si brigu garancije sa mađara jer si izneo deo napolje. Garanciju treba da preuzima ona država ( već ne država nego za tu marku glavni uvoznik ) u koju importuješ. Ali ti nisi uradio import, jer si prešvercovao i nemaš dokaza kupovine Iplaćenog PDV-a za tu državu. Tako da ne možeš ako rikne ni kod mađara da se žališ, ni ti kodnas. Ako je riknulo riknulo.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#5 Post od zokce » Uto Jul 03, 2018 8:57 am

Eto, informacija iz prve ruke.
Ja sam do sada kupio jedan TV na taj nacin, i dobio sam fotokopiju garancije, i racun, ne secam se vise da li je i on fotokopiran, sve madjarsko. Po raznim forumima je bilo price da je to evropska garancija, da to treba i nasi serviseri da prihvataju, a da madjarski serviseri sigurno uvazavaju garanciju, pa cak i da prodavci u madjarskoj zamenjuju robu za ispravnu.
Sad, kad se ovako u jednoj recenici podsete ljudi o eksportu i importu, vidi se da je sve to sarena laza, i da kupujes na svoj rizik, a prica o garanciji navlacenje radi prometa. Nije mi jasno kako drzava ovo tolerise, kao da ne zna, a vlast (poseno ova) je drcna da uzme narodu pare.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
tobrago
Početnik
Pridružio se: Ned Maj 27, 2018 6:28 pm

#6 Post od tobrago » Uto Jul 03, 2018 7:29 pm

Meni nije jasno kako su ti rekli na KP da ti zoveš na mobilni prodavca ako si prijavio problem sa prodavcem na KP oni imaju sve njegove podatke broj lične karte i tako dalje, on ne može da postavi oglas ako ne unese potrebne podatke u slučaju da nisu istiniti podaci sam prodavac to jest korisnik krivično odgovara. Ja imam nalog na KP i znam kada postavljam oglas šta sve ispunjavam. I da dodam svaki kompjuter sa koga šalješ podatke ima svoju mac adresu tako da on ne može da sa kompjutera otvara više naloga sa različitim podacima mat. broj i broj lične karte jer se mac adresa indetifikuje. KP snima sve te podatke i mac adresu i IP adrese sa koje dolaze uneti podaci, kao i tvoji kao kupac, jer moraš da budeš registrovan da bi dobio njegov broj telefona ili da mu pošalješ poruku i tako dalje.

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#7 Post od DenisHD » Pon Jul 09, 2018 5:34 pm

Ukratko rečeno, obećavaju kule i gradove i na kraju dobiješ šipak!
Zamalo sam se i ja zeznuo prošle godine negde u oktobru.. Naručio sam GTX1060 grafičku kartu sa KP od "preprodavca" po imenu PC Komponente iz Subotice i grafička kad je stigla, raspakujem je i ajde da proverim da li je sve tu od dokumentacije.. kad ono nema ni računa ni garancije.. a dao sam oko 27k din za nju (u prodavnici (u Emmi -ju) je koštala 28 ili 29k din..) Pišem ja tom liku, gde je garancija sa pečatom i račun, kad on meni odgovori da kao ne može da mi da niti garanciju a kamoli račun, jer on to kao nabavlja po 10 - 20 grafičkih po turi pa mu odštampaju zajedničku garanciju i račun za sve grafičke... I rekao mi je da se ne brinem, ako se kojim slučajem desi sa grafičkom da otkaže, da ću da mu je pošaljem pa će on da nosi u Madjarsku da reklamira u prodavnicu u kojoj je kupio i tamo oni mogu da provere preko QR koda koliko još važi garancija, i da je zamene.. Nisam na to pristao i tražio sam povraćaj novca, na šta on nije odmah pristao.. Samo je terao svoju priču da se ne brinem, da će sve biti uredu.. Otišao sam na njegove oglase i lupio mu negativnu i napisao šta je uzrok za negativnu ocenu.. U roku od pola sata piše mi da pristaje na povraćaj novca i da mu uklonim negativnu ocenu.. Ja sam mu napisao da ću da uklonim ali prvo da mi se vrati novac, na šta je on pristao.. Sutra dan poslao sam mu grafičku nazad i nakon dva dana dolazi poštar sa novcem.. posle mu nisam uklonio negativnu jer je hteo da me prevari.. ali on je nekako uklonio nakon par dana.. nakon mesec ili dva dana, njegov profil je bio izbrisan...
Razlika u ceni u prodavnici i na KP je bila 1-2k din manje, tako da sam mogao da prodjem i bez sve te sekiracije.. da sam malo mućnuo glavom..

Dakle što se tiče računarskih komponenti, ako hoćete da nabavljate preko Madjara, samo Digital Trigger je proveren i pouzdan za nabavljanje komponenti.. ostale zaobilazite...
Za trigger -a znam jer je preporučen od većine ljudi na FB -u u jednoj grupi za računare (ko prati PCAXE na YT, zna o kojoj grupi se radi).. A i svi tech jutuberi ga preporučuju! I što se tiče napajanja isplati se kod njega uzeti.. btw kod njega je EVGA W1 600W sa 80+ Platinum sertifikatom oko 50 - 60€ tj. bilo je tad u oktobru.. sad moram da proverim kako idu cene zbog majninga.. dok u prodavnici niti postoji napajanje sa tim sertifikatom, a ona lošija napajanja naplaćuju i do 80 - 90€ za tu snagu (ili i slabije) a kvalitet je lošiji...

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#8 Post od zokce » Pon Jul 09, 2018 7:14 pm

elektricar024 napisao:
Uto Jul 03, 2018 5:37 am
Ovako. Uvek zaboravimo nekoliko stvari pogotovo kada kupujemo preko KP-a.

Garancija kao garancija važi isključivo u mađarskoj. Sa jedne strane, pošto si uradio ( barem ti ne, nego inu ) takozvani Export bez importa :D Šta to znači. Memorija kada je kupljena, traže povrat AFE ( PDV ) samim tim exportovao si iz Mađarske, samim tim kako si ti to exportovao skinuo si brigu garancije sa mađara jer si izneo deo napolje. Garanciju treba da preuzima ona država ( već ne država nego za tu marku glavni uvoznik ) u koju importuješ. Ali ti nisi uradio import, jer si prešvercovao i nemaš dokaza kupovine Iplaćenog PDV-a za tu državu. Tako da ne možeš ako rikne ni kod mađara da se žališ, ni ti kodnas. Ako je riknulo riknulo.
Ako ne mozes da iskoristis garanciju iako platis carinu i porez na ulasku u zemlju, onda je za skuplju tehnicku robu stvarno solidan rizik. Zato ne cudi sto prodavci bezobrazno deru.
Без старца нема ударца!

Odgovori