Akumulatorske bušilice

Kafanske priče. Rapsrave diskusije itd...
Odgovori
branimir
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 4:48 pm

Akumulatorske bušilice

#1 Post od branimir » Čet Maj 25, 2017 6:17 am

Povela se tema oko njih na mestu gde ne treba.Koja je najbolja je večita dilema i uvek zavisi od količine novaca.Skuplje ne znači i da je najbolje, definitivno liion su u prednosti nad ostalim tipovima baterija.Imam originale i kopije i sve odrađuju posao na moje zadovoljstvo.Ovo je ono što posedujem
busilicee.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

Re: Akumulatorske bušilice

#2 Post od Joe Black » Čet Maj 25, 2017 8:47 am

Licno imam samo neki Einhellov krš, kojem su crkle baterije, ali nije loša, šta znam, glomazna jeste, ali nije skupa i to je to.
U firmi sam radio s Makitom, i stvarno je extra, ali extra je i 150 evra.

Vjerujem da je to kao i mnoge druge stvari, faktor sreće. Možemo Branimir i ja kupiti 2 iz iste serije, da njegova bude super, a moja promašaj.
Nemam pojma čemu rasprava :lol:

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#3 Post od elektricar024 » Čet Maj 25, 2017 11:42 am

Nije da branim Branimira ali njega razumem. Ja sam osoba ko jako bira u toku kupovine. Meni nije problem kupiti alat koliko god da košta ako imam potrebu za tim alatom, ali uvek proverama cenu i zašto je ta skuplja od ostalih. Šta nudi više za te pare itd. Čit primer kada idem na buvljak neću da parkiram na privatnim parking mestima zato što su skuplji od državnog mesta, al za te višak pare ne nudi nikakav sigurnost. Isto kao što kod državnog parkinga i kod njih, ako neko ogrebe moj auto itd ne snose odgovornost za to, onda zašto da platim više?

Isto tako i sa alatom. Bosch je zaista kvalitetan alat.
Od Boscha posedujem Bosch GBH 5/40 neuništiv alat sa SDS glavom, nema u toj kategoriji bolji alat. E sad, kod aku bušilice Bosch nije pokaza bolji od neke modele Einhell-a. To što je lepše za držanje i bolji finiji materijal to mene ne interesuje. Ne želim da vodim ljubav sa alatom već da radim. Tada me ne interesuje kakav je materijal i hvatanje. Ovaj moj Einhell za ovih dve godine nema šta nije preživeo, odvrnuo zavrnuo, pao. Li-ionska baterija od 18V čini svoje. 2 puta jeftinije od boscha a bosch ništa ne nudi za te višak pare što traži od Einhell-a u istoj kategoriji. I to je jako važno da ostanemo u istoj kategoriji.

Od ručnih šrafilice je najbolja marka ubedljivo DeWalt al samo u toj kategoriji. Tamo se već vidi razlika cena/kvalitet/mogućnosti alata.

Moje lično mišljenje je jest, da Bosch najbolje serije izdaje u alatima Boschammer serija sa SDS i SDS+ glavom. Makita do sada Flex fenomenalne serije. Za obradu stolarije cirkular, šlajferica itd je ubedljivo FaSTool ni jedna marka ne može da pobedi za ovu kategoriju.

Opet naglasim, ne kažem da je Bosch loš alat, daleko od toga, ali u ručnim šrafilicama Einhell ne beži mnogo od Bosch-a a dva puta jeftinija ako ne tri.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

branimir
Početnik

#4 Post od branimir » Čet Maj 25, 2017 11:44 am

Kad sam je kupio pre nekih 8 godina prijavio sam je na sajt Boscha radi trogodišnje garancije.Busilica je proizvedena u Maleziji i došla je u klasičnoj torbi i neozbiljna je tvrdnja da je kineska kopija.Nikad ne tvrdim da je neki alat najbolji zato što ga ja imam samo iznosim svoje mišljenje bazirano na ličnom iskustvu i sa više tipova alata.Ne libim se da uzmem i kineske alate.
b1.jpg
b3.jpg
b4.jpg

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#5 Post od elektricar024 » Čet Maj 25, 2017 3:27 pm

Dobro Danilo ne moj biti nervozan :D Evo ti malo muzike :violin: :violin: :violin: :whistle: :violin: :whistle:

Pazi, svako ima pravo na mišljenje. Ja uvek realno gledam stvari, i što je istina istina. Opet kažem nisam reko da je Bosch loš i da je Einhell bolji od Bošha, ali meni ništa bolje nije nudio Bosch u šrafilici od Einhell-a sem što ću platiti 3 puta više za njega.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

branimir
Početnik

#6 Post od branimir » Čet Maj 25, 2017 4:38 pm

Dečko je mlad, naučiće.Ima poziv da dodje u Bačku Palanku, imaće priliku da dosta toga vidi i sazna, između ostalog kompletna stolarska i bravarska radionica sa bogatim izborom mašina i alata.A o tehnologijama forum ipak nije mesto za razgovor.Nisam napisao da ne valja, jednostavno me nije oduševila za nemale novce koji su uloženi, a imajući u vidu druge alate iz tog ranga (kod prijatelja).A sa svoje 63 godine sam imao prilike dosta toga da vidim i isprobam.I evo pre par dana sam priveo kraju doterivanje i kompletiranje malog časovničarskog struga koji sam našao za 40 evra, akoristiće se za sitnu galanteriju i za izradu vrhova lemilica od bakra.
str1.jpg
IMAG0186.jpg

branimir
Početnik

#7 Post od branimir » Pet Maj 26, 2017 6:23 am

Bošova bušilica je bila prva litijumska koju sam kupio, vidi se na noj i godina proizvodnje, radila je svasta ( busila je dosta i za tiple u zidu), ali zbog česte izmene alata (da bi olakšao sebi posao) bile su mi potrebne dodatne bušilice ali ne skupe i ispostavilo se da su ostale bile pun pogodak, najviše se haba već treću godinu kopija Makite koja je udobna za rad.Nije mi strano da kupujem jeftiniji alat, ali su opet poznata Kineska firma.Sin ima kineski auto Čeri već sedmu godinu sa kojim nije imao problema, ni akumulator nije menjan.U posedu imam tig aparat Jasic Tig 200P Pro koji izvanredno vari i elektrode i žicu (čak i aluminijum na DC sa obrnutom pozicijom mase i pištolja), pinceta, lemilica i duvaljka Gordak koje rade i dvostrane ploče
(ko ih radu znaju kako su pločezahtevne po pitanju kvaliteta lema), pa razlemljivač ZD915 (jeftiniji tri puta od drugih tog tipa) koji izvanredno radi svoj posao i tako dalje da ne nabrajam.Imam i drugog profesionalnog brend alata koji sam ranije kupovao do pojave jeftinog ali dobrog alata.Nisu svi u mogućnosti da kupe skup alat za hobi poslove (jeftinije mu je da uvek plati majstora), neko želi da radi poslove iz zadovoljstva ali nije u mogućnosti da kupi brend alat i9 da izdvoji od 100 evra pa naviše i u tu svrhu dobro dođu jeftinija ali i dovoljno dobra kineska kopija drugih brendova.Dajem komentar smo o onom alatu koji imam u posedu, o onome što nemam ne uključujem se u komentare.Kad se registruje proizvod kod Boša, oni te na mejl redovno obaveštavaju o novitetima i evo jednog obaveštenja iz 2010 godine
Ako se ova poruka ne prikazuje ispravno.docx

branimir
Početnik

#8 Post od branimir » Pet Maj 26, 2017 12:23 pm

Pojasni šta se tehnološki promenilo, možda nisam dovoljno upućen, za tu razliku od 5 godina. Kad već pišeš da su različite daj nam pojašnjenje u čemu su te razlike.Dal treba da slikam Fluke 1654B tester instalacija koji sa svim dodacima košta 2000 evra (da bi se samo hvalio) ili drugi skupi alat u posedu, zato su moja vrata uvek otvorena kao što sam prethodno i napisao.Ima i te kako šta da se vidi i od skupog i od jeftinog.Čekam odgovor povodom razlike.

branimir
Početnik

#9 Post od branimir » Sub Maj 27, 2017 5:57 am

Opet mi nisi dao odgovor, ako ne znaš obrati se servisu Boša da ti pojasne razlike.Očekivao sam da imaš Pace ili JBC lemilicu kad već perferiraš najbolje.S druge strane kada se radi sa pločama koje su osetljive na antistatički elktricitet za njihov rad je potrebna lemilica sa uzemljenim vrhom, kao i antistatik podloga.Sve to jeftine kineske zadovoljavaju i kad je nešto dobro zašto ne reći.Pitaj Lasla kako radi jeftin kineski alat koji je skoro pazario.Rettko koja mušterija zna šta je JBC, Pace, Ersa , Hakko ili ostale.Ni na jednoj kopiji se ne vidi odakle je.Prema tome očekujem i dalje odgovor, u čemu je razlika.

branimir
Početnik

#10 Post od branimir » Sub Maj 27, 2017 3:13 pm

Kada se nemaju argumenti onda se svasta piše.Trideset godina se profesionalno bavim informacionim tehnologijama (zaposlen u opštini Bačka Palanka) i dobro mi je poznato šta je tehnološki razvoj i kako se razvija.Ostao sam uskraćen odgovorom i sa ovim završavam ne želeči više da trošim vreme, bilo bi neozbiljno s moje strane.

milanche8
Početnik
Pridružio se: Uto Jun 19, 2018 11:22 am

#11 Post od milanche8 » Uto Jun 19, 2018 11:25 am

Ja sam ovde gledao busilice https://www.shopperalati.rs/proizvodi/a ... e-busilice , uzeo sam Boschovu powermaxx, sluzi me odlicno.. Pozdrav!

Mafi
Početnik
Pridružio se: Pon Feb 19, 2018 7:08 am

#12 Post od Mafi » Čet Jul 05, 2018 10:55 am

Ljudi i ja sam probao sve i svasta. Einhell mi i nije nesto iskreno, vise je kao neki hobi alat, bez uvrede uzimajuci u obzir snagu, duzinu trajanja baterije i tako to. Bosch -a ima ga raznog i uglavnom je dobar po nekom mom misljenj, a ima i dosta kopija istog. Hiliti isto, nije mi omiljeni ali i on je dobar. Ali ono sto me je raspametilo je Milvoki, ona prosto razbija i snaga i duzina trajanja baterija i punjenje, motori bez cetkica, ova moja ima cak i cekic opciju, kad se negde veres da mozes da busis i tiplujes bez prolema. Prava stvar je Milvoki, ko ga uzme sigurno nece pogresiti.

Odgovori