Aliexpress

Kafanske priče. Rapsrave diskusije itd...
Odgovori
Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Aliexpress

#1 Post od zokce » Pon Mar 18, 2019 2:59 pm

Dobio sam pp od clana @bravodenisu u vezi Aliexpress-a. Smatram da je trebalo da otvori temu, pa kako to nije uradio, otvaram temu u kojoj moze svako izneti neki svoj problem ili iskustvo sa kupovinom preko Aliexpress-a.

Citiram poruku:
`Dobar dan!

Jedno pitanje bi te zamolio ako znaš da mi kažeš nešto oko avog Aliexpress-a!
Naručio sam neka dva tuba lepka i već možda 3 meseca i nisu stigla i neće ni stici jer inace pakete mi stižu do 3 nedelje najkasnije!
Pitao sam prodavca šta da radim i rekao mi je da otvorim spor verovatno da bi mi vratio nazad novac... ali se ja ne razumem sada sta treba uraditi.

Ovako izgleda:
https://i.postimg.cc/ydjfMR5D/1a.png
https://i.postimg.cc/sXxS2ZxQ/1b.png

Šta sada da stiskam ja Feedback ili šta? Da stavim da roba nije stigla a ne da stavim kao da je stigla i ocenjujem i sve u redu!
To drug ako možeš malo da mi kažeš šta tačno trebam!`
Odmah da odgovorim: sudeci po prilozenim fotografijama, prostora za neko delovanje je vrlo malo ili ni malo. Ono sto je prikazano se odnosi na povratne informacije o prodavcu, robi, usluzi itd.
Svaka porudzbina ima svoj vremenski rok do kada se moze uloziti zalba (dispute), i koju Aliexpress vrlo efikasno resava u korist kupca. Kako je taj rok prosao a nije nista preduzeto, podrazumeva se da je roba isporucena. Moguce je pokrenuti naknadno dispute, ali se mora obratiti Aliexpress-u sa brojem narudzbe. Ja nisam bio u takvoj situaciji, ali bih tako uradio.

Podsecaju se clanovi da za svoje probleme otvaraju teme i postuju u njima, a ne da salju privatne poruke. Svrha toga je da svi clanovi imaju uvid i svojim komentarom pruze pomoc u resavanju problema.
Без старца нема ударца!

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

Re: Aliexpress

#2 Post od Howard1 » Pon Mar 18, 2019 10:39 pm

Imam VISA internet debitnu karticu banke INTESA-e. Sa njom uspesno kupujem sa Aliexpress-a. Mogu li sa njom da kupim na alibabi, amazonu ili e-bay-u ili mi treba druga kartica?

Korisnikov avatar
RadioElektro
Početnik
Pridružio se: Pon Apr 09, 2018 4:35 pm

#3 Post od RadioElektro » Uto Mar 19, 2019 1:27 am

Možes, ja imam isto to pa sam kupovao i na e-bayu, možeš kupovati bilo gde samo nemože da tebi uplaćuju.

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#4 Post od Howard1 » Sre Mar 20, 2019 6:33 am

Hvala. Bas ci da probam pa cu da vidim kako funkcionise.

Odgovori