Diskusija o Alatu

Kafanske priče. Rapsrave diskusije itd...
Odgovori
Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Diskusija o Alatu

#1 Post od elektricar024 » Ned Nov 10, 2019 2:22 pm

Poštovani.
Ova tema je otvorena zbog video teme koju sam postavio na youtube https://www.youtube.com/watch?v=lFEDZzGwHoo gde je tema moj alat. Ovde možete napisati vaše mišljenje o kvalitetnim alatima tipa UNIOR :D ili njihova kineska ali sličan kvalitet a jeftinija zamena.

Ko ne zna nek pogleda prvo video :D
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

BobiVanKenobi
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 08, 2017 7:46 pm

Re: Diskusija o Alatu

#2 Post od BobiVanKenobi » Ned Nov 10, 2019 7:08 pm

Ja sam svoj alat uglavnom nabavio na buvljaku od cigosa što donose iz švabije, ništa prodvnica.
Imam šrafcigere raznih brendova: wera, wiha, facom,gedore,proto, bahco,usag....
Klešta više komada knipex, facom,gedore..
Može se svašta naći po dobroj ceni.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#3 Post od elektricar024 » Ned Nov 10, 2019 9:06 pm

BobiVanKenobi napisao:
Ned Nov 10, 2019 7:08 pm
Ja sam svoj alat uglavnom nabavio na buvljaku od cigosa što donose iz švabije, ništa prodvnica.
Imam šrafcigere raznih brendova: wera, wiha, facom,gedore,proto, bahco,usag....
Klešta više komada knipex, facom,gedore..
Može se svašta naći po dobroj ceni.
JA ne znam odakle si ti, ali kod nas na buvljo piaci je havarija. Precenjeno prodaju stvari, kao da je nova. Prošli put za cevasti ključ 12-13 Unior je više tražio nego što košta nova u radnji. Kad sam reko prodavcu, on je dao odgovor " ovo je original, dok onaj drugi je kineska kopija"
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

BobiVanKenobi
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 08, 2017 7:46 pm

#4 Post od BobiVanKenobi » Pon Nov 11, 2019 7:16 am

Iz Zrenjanina sam.
Kod nas je ok buvljak , cene niže nego na najlonu u NS, samo što je dosta manje od najlona. :D
Kupovao sam jedmom i dva komada knipex klešta za 300din, malo starija(ali nigde oštećena i razglavljena, skroz utegnuta)
Naravno nije uvek tako , ali nekad uleti nešto exta ako se ode često.
A ima i onih što drže cene ko u radnji . ;)

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#5 Post od DenisHD » Sre Nov 13, 2019 3:41 pm

Ja sam svoj alat do sad nabavljao ovako u prodavnicama po 1€, kad idem u grcku na odmor nakupim alata.. uglavnom su to male secice za elektroniku i razna klesta.. ali koliko para toliko muzike.. mala nepaznja kad ostanu negde gde je vazduh vlazniji odmah zardjaju i posle se glave.. :lol:
I da ovaj srafciger sa nasadnim vrhovima.. onaj prvi set sto sam kupio bas je super i kvalitetna je drska, ali je dosta malecna pa za neki sraf koji je malo zapeko ili je dobro zategnut vec nemam tu snagu kao sa vecom drskom, i nema bas mngoo nasadnih vrhova.. ovaj drugi set sto sam kupio, ima raznovrsnije vrhove sto je plus i drska mu je veca pa lakse odvrnuti sraf.. al dzabe to.. probao neki sraf odvrnuti za koji je trebalo malo vise snage, mogu ja lepo da uhvatim srafciger da mi "ne klizi" iz ruke pri vecem naporu, ali dzabe, nasadni vrh preskace unutar svog lezista.. cak su i vrhovi dobri samo je ona drska tezak proliv od kineza (da tako kazem haha :lol: ).
Jedino sto je "krsteno" i iz prodavnice je unimer, kojeg koristim vec 4-5god i koji je vec 2 puta crkavao (u pitanju je SMA92 kupljen u elementi), i drugi put kad sam menjao rekli su mi, ako rikne treci put vise ne uvazavaju vise garanciju :lol:
Jer ta prva dva puta je rikavao na oko godinu dana, onda kad sam drugi put zamenio sluzio me do nedavno (sto je 2-3god sigurno), i on i dalje radi sto se tice samo merenja napona, al omski opseg je crko.. pipalice nisu nigde vezane, on meri 2.34k oma, kad ih kratko spojim onda tu oko 0 oma.. a opseg gde je pistalica i merenje diode, kad sam drugi put zamenio, ne znam dal je proslo godinu dana i od tad je poceo bagovati.. malo malo kad prebacim na omski pisti kao da je u kratkom spoju a sonde odspojene.. ili kad ne pisti, ali cim prebacim preko dugmeta na diodu pocne da pisti i ne prestaje dok ne stavim preklopnik na off.. pa kad opet ukljucim prestane taj bag.. Pa sada bih hteo da nabavim neki unimer ne mnogo skup, cisto da ima sve kao ovaj SMA npr samo jos da ima opseg za merenje kapacitivnosti, posto unimer pretezno koristiim za elektroniku, pa mi i to treba.. video sam u poslednjem laslovom klipu da je pominjao onaj ANENG AN8008 i da ga je jeftino nabavio, i da je dosta precizan.. ja sam sad nasao isto tako jeftin na alibabi, pa me zanima koliko je on tacno precizan za elektroniku i za taj cenovni rang do 30$ npr? Znam da je laslo obecao sledeci klip o tom unimeru, ali unimer je sad na popustu i taj popust jos traje koji dan, pa bih ga narucio sto pre ako je dobar za elektroniku u tom cenovnom rangu.. pa posle kad budem imao veci budzet za unimer kupicu neki jos bolji.. ili ako je ovaj bas dobar i za elektroniku, onda cu odmah stedeti za osciloskop, posto mi neki profi unimer sa True RMS i nije bitan.. samo da precizno ocitava napon, struju, otpor, kapacitet itd.. a RMS koliko sam shvatio iz Laslovih klipova je nista drugo nego peak to peak voltage.. a to na osciloskopu onda imam jos plus vidim i krivu kako izgleda... :D

P.S. Lemilica je takodje neka SMA od 60W plava, kupljena u lokalnoj prodavnici bele tehnike za oko 1000 do 1300din.. ne secam se vise.. ima isto sigurno bar 3god od kako je koristim.. Ali uvek preko 1n4007 diode jer ako ukljucim direkt u uticnicu vrh se bukv crveni koliko se pregreje i nije moguce lemiti tako... Jedino sto me nervira jeste kabl koji je nekako ne elastican pa je malo nepraktican..

Miklax
Početnik
Pridružio se: Čet Avg 08, 2019 12:36 am

#6 Post od Miklax » Sre Nov 13, 2019 4:56 pm

Gde nabavljate te Womax srafcigere?

Wheatstone
Početnik
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 1:47 am

#7 Post od Wheatstone » Sre Nov 13, 2019 7:24 pm

Womax ces naci u Woby Hausu, jer je to njihova marka alata