Cenzura na forumu

Kafanske priče. Rapsrave diskusije itd...
Zaključana tema
Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Cenzura na forumu

#1 Post od elektricar024 » Sre Jul 18, 2018 4:49 am

Pozdrav.

Moderatori, rade svoj posao da bi održavali red na forumu. Pogotovo nisu dozvoljeni loše ponašanje ne samo premo moderatoru, već ni ka ostalim članovima. Nisu dozvoljeni ovakvi tekstovi
Znaci cenzura!Bas lepo od vas.Pisao sam svugde na mnogim forumima ali na ovakvu uvredu nisam naisao.Znaci ono sto se tebi svidi to ostaje a ono sto nije po tvojoj volji kad neko iznese svoje misljenje iako nije nikakva uvreda to se brise?bas lepo.mislim sta reci.
Ne mojte misliti, da ako obristan tekst, da to više niko ne vidi. Ako taj odgovor ne pripada toj temi nikako, ili slične poruke kao što si gore naveo, budi siguran da će biti obrisan "CENZURISAN"
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

bendja
Početnik
Pridružio se: Uto Jun 19, 2018 2:04 pm

#2 Post od bendja » Sre Jul 18, 2018 2:45 pm

Stvarno nije lepo to sto se radi.Meni je isto izbrisan post a takodje nisam nikog ni vredjao niti sam nekoga uzeo u usta.Idalje se pitam sta sam pogresno napisao.Dali pre pisanja trebamo ici na neke casove pisanja da nas nauce kako se pise na ovom forumu ili?

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#3 Post od Mata » Čet Jul 19, 2018 6:46 pm

bendja, ja sam obrisao postove ako misliš na temu o protočnom bojleru jer si otvorio novi post o cilindru iz ruske podmornice koj može da posluži za protočni bojler. Čisto da bi se držali jedne teme, da ne šarenimo puno.....lakše će biti nekom ko pretražuje ili čita forum.

Ako nije problem da kada imamo jednu temu, nje da se i držimo, uvek može nova da se otvori, i nemoj da se ljutiš ako niko ne odgovori...

bendja
Početnik

#4 Post od bendja » Čet Jul 19, 2018 10:19 pm

Auu Mato pa za to nisam ni znao da si uradio do sada.Znaci i ono mi je izbrisano.Otkad se to brisu postovi po forumima ako nisu uvredljive prirode.Kako ako nema uvreda ni nacionalizma.Pa otkud ti pravo da ih brises ako sam samo nesto pitao a smem u svaku temu da pitam sta hocu! Ja sam primetio da mi je izbrisan post u temi stara vojna lampa a sad cujem od tebe da ste mi jos brisali postove.Negde sam procitao na ovom forumu da je laslo napisao da svako moze pitati sta hoce i da svako moze pisati svoja misljenja.Pa ovo so radite stvarno nema smisla da ja nesmem u temi postaviti pitanje jer ce se izbrisati a zasto mi je onda izbrisan post u temi za vojnu lampu? Sta je tu pogresno napisano!

Korisnikov avatar
Mata
Početnik

#5 Post od Mata » Čet Jul 19, 2018 11:35 pm

Pročitaj ponovo moj predhodni post.
Reci mi da lil se slažeš da imamo uredan i pregledan forum ?

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#6 Post od zokce » Pet Jul 20, 2018 4:22 pm

Hahaha, brisač postova. Hahahaha, slatko me nasmeja.

Malo objašnjenja za Fico62 i ostale kojima nije svejedno zbog brisanja postova: svaki forum pored administratora (može biti jedan ili više njih) ima i moderatore (isto može biti jedan ili više njih). Osnovni posao moderatora je uređivanje postova i staranje da se postovi odnose na temu u kojoj se piše. U to uređivanje spada više `operacija`: izmena postova, premeštanje postova, pa i (vidi čuda) brisanje postova.
Ovako je na svim forumima, negde se više tolerišu offtopic-i, negde se brišu i postovi koji ne odskaču od teme u kojoj su napisani ali bespotrebno povećavaju temu.

Administrator je osoba koja je pokrenula forum i ima apsolutno sva ovlašćenja na forumu. Moderatori imaju ograničena ovlašćenja, neka od njih sam pomenuo, neka neću da iznosim jer nisu popularna, ali se primenjuju kada pojedinci preteraju sa nedoličnim ponačanjem na forumu.
Admnistrator je lepo rekao da može da se piše sve, ali ipak to što se piše mora da bude u vezi teme u kojoj se piše i mora da bude u granicama pristojnog ponašanja. Nepristojnosti se ne tolerišu jer za sobom povlače negativne reakcije drugih i sukobe, što nije poželjno.

Nadam se da je sada jasnije i da ćete se svi pridržavati pravila koja ste štiklirali prilikom prijavljivanja na ovaj forum.
Без старца нема ударца!

bendja
Početnik

#7 Post od bendja » Pet Jul 20, 2018 4:57 pm

A ko je to preterao i u cemu je preterao.Slab sam u elektronici ali se u ovo itekako razumem u ovaj problem a ovo se desava samo zato jer danas za moderatora moze svako biti i sto moderator posle umisli da je on ovde Bog i Batina a u stvari nije niko i nista..Moderator treba da pazi da ne dodje do uvreda i psovka a ne da brisu sta njima licno ne odgovara.Ovo garantujem da nema nigde jer san na dosta velikih foruma bio i svasta sam se nagledao .Clan cak sme da kaze moderatoru da nema pojma ako tako smatra jer je to njegovo misljenje i ne moze moderator biti najpametniji pa da nema ko da ga ispravi kad gresi jer u srbiji ima mnogo pametnijih i inteligentnijih ljudi.

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#8 Post od žežino » Pet Jul 20, 2018 5:46 pm

Mata i Zokce znaju za pravila i toga se drze a neka pravila ipak moraju biti prisutna.To sto je neki post obrisan neznaci uvredu za onog ko je pisao.ja licno volim da cujem sva misljenja kako dobra tako i losa i nesmeta mi ali sve u okviru teme.Zato predlazem dajte korisne postove i zanimljive i imacete punu podrsku od vrhunskih majstora a znajte oni to jesu.
KO ZNA TAJ I UME

Darko70
Početnik
Pridružio se: Pon Jun 18, 2018 7:40 pm

#9 Post od Darko70 » Pet Jul 20, 2018 7:01 pm

Meni kad bi neko obrisao samo jedno slovo na ovaj forum me vise nebi videli jer bi me nakon sledeceg mog komentara verovatno blokirali.Dobar sam kao lebac al kad me neko ujede bolje da se slkoni.Ja sam u penziji i slobodnog vremena koje imam veoma puno koje u vecini trosim na forumima i internet novinama.Clan sam trenutno na nekih 10-tak foruma i ljudi ovako administracija ne postupa nigde.Mata kaze da on brise jer uredjuje pa ne moze on da uredjuje tudje misljenje i komentare.Kao sto je vec pomenuto ovde a to je sloboda govora i svoje misljenje pa gde je to ovde.Malo se informisite i pogledajte sta ima svadja po drugim forumima i nikom nisu obrisali komentare jer to vam je ljudi sloboda govora.Citajuci komentare zakljucio sam da niko nikog nije uvredio a pravite cenzuru.Administratori Moderatori procitajte Bonton pa onda ovde pisite kako treba da se ponasaju clanovi.Nisam ni na cijoj strani ali svi mi znamo kao ja prvi kako cenzura ide na zivce i kako upropastava ovaj narod koji svaki dan zivi u cenzurisanoj drzavi.

Darko70
Početnik
Pridružio se: Pon Jun 18, 2018 7:40 pm

#10 Post od Darko70 » Pet Jul 20, 2018 7:09 pm

žežino napisao:
Pet Jul 20, 2018 5:46 pm
Mata i Zokce znaju za pravila i toga se drze a neka pravila ipak moraju biti prisutna.To sto je neki post obrisan neznaci uvredu za onog ko je pisao.ja licno volim da cujem sva misljenja kako dobra tako i losa i nesmeta mi ali sve u okviru teme.Zato predlazem dajte korisne postove i zanimljive i imacete punu podrsku od vrhunskih majstora a znajte oni to jesu.
Po cemu si ti zakljucio da su oni vrhunski?moderator brani moderatora!!Pa meni su umanjili penziju za koju je drzava rekla da nece dirati i sad cenzurisu ko god se u drzavi pobuni tako da me je ova cenzura koju vidim ovde veoma iznervirala jer gledam dokle je sve stiga cak i ovde na forum.Ljudi oticemo svi u lepu materinu budemo li dozvolili da nas drugi diskriminisu odnosno da nam zapusavaju usta.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#11 Post od zokce » Pet Jul 20, 2018 7:22 pm

Internet, a i forumi na njemu su cudo, začas se od nesporazuma stvori sukob. Nemojmo preterivati, biće dovoljno. Brisanja je bilo, a nije isključeno da neće biti, to je normalan proces na forumu, kao što sam već napisao.

I dosta više o tome. Bilo je žalbi po ovome, administrator je sagledao šta se dešavalo, i izjasnio se, nema više kukanja.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#12 Post od žežino » Pet Jul 20, 2018 7:45 pm

Ocito je da su oni profesionalci dokazani.A bilo bi dobro da su svi ali nazalost nisu.Ego i politiku ostavite kuci a ovde samo u okviru foruma.Nebranim nikoga samo sledim cinjenice.inace sam clan samo ovog foruma i to nestizem nekad da pogledam.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
Mata
Početnik

#13 Post od Mata » Pet Jul 20, 2018 11:47 pm

Sto se tiče odgovora Darka70, svi smo članovi na još nekim forumima i ovo kažem za sebe držim se pravila tog nekog foruma. Bendja je bio zamoljen da otvori novu temu i otvorio je tako da u predhodnoj temi gde je bio zamoljen da otvori novu temu su postovi obrisani.
Što se tiče svadja na forumima, nisam na takvim forumima, uglavnom su ok, kulturni ljudi.
Što se tiče vaše penzije...jako mi je žao i moj otac je penzioner sa jako malom penzijom....
Bonton....ako mogu da pomognem biću sretan.

Korisnikov avatar
Mata
Početnik

#14 Post od Mata » Sub Jul 21, 2018 12:08 am

I naravno da podsetim na pravila foruma.

viewtopic.php?f=28&t=3

Molio bih da svi pročitate.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#15 Post od elektricar024 » Sub Jul 21, 2018 6:03 pm

Moderatori do sada su radili sa skladu sa pravilima i kako to očekujem. Uređuju tekstove i rešavaju postove da to na kraju bude uredna i čitka, i jednom kad se završi, budući čitalac ne treba 60 strana nečega pročitati da dešifruje itd dok ne stigne do reršenja, jer je neko napravio offtopic. itd... Svi vi treba da se držite teme..

Sa druge strane ja stvarno ne znam šta se bunite. Da li od vas ikad iko bio aktivan na stranim forumima? Sad ne pitam, hrvatski, bosasnki, to je za mene sve domaći! Strani forum gde na primer engleski glavni jezik? Da li ste tamo čitali i pratili teme, ili svaka završena tema, pretresana ( kako vi zovete cenzurisana ) i ostavljena samo suština....

Ovo je forum.električar024.com i ovde su pravila takve kakve su. Kome se ne sviđa Odjavi se dugme gore se nalazi kada kliknete na vašu sliku i u padajući meni izaberete istog.

Ja ne želim da stvorim društvo kao što su na ostalim forumima. Ovde želim društvo ko želi i zna da pomaže onima kojima to potrebno i naopako. Te svađe i ostalo ja neću tolerisati. Ako je cenzurisan post, možda treba svako da razmisli zašto je to cenzurisano a ne napadati moderatora.

I pravila se nastavlja, vređanje bilo koga je BANOVANJE. Nebitno je da li je to moderator, gost, član, moja mama ili vaša strina.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Zaključana tema