Povezivanje sporeta

Strilexx
Početnik
Pridružio se: Pet Dec 27, 2019 9:27 am

Povezivanje sporeta

#1 Post od Strilexx » Ned Jan 12, 2020 11:42 pm

Pozdrav svima, nov sam ovde na forumu, pa ako ima neko dobre volje, potrebna mi je mala pomoc. :)
Naime, treba mi pomoc oko povezivanja kabla na ugradni sporet sa slika.
Donet pre par godina iz Austrije, radio odlicno tamo kod cala, ovde sada imamo nov, tako da bih ovaj da prodam, ali naravno prvo bih da ga ispitam lepo, da l rade plotne kao i rerna.
Posto se sporet nalazi u selu, zvao sam nekog poznanika elektricara samo da mi objasni kako i sta da uradim, poslao mu slike na viber. Tako da mi je on rekao da napravim most izmedju 1 i 2 i izmedju 2 i 3. A ovaj most izmedju 4 i 5 da ne diram. I kada to uradim da jednu zicu sa kabla stavim na spoj 1-2-3, a drugu zicu na 4-5, a trecu zicu sa kabla da ne povezujem posto ga samo isprobavam da l radi, nece ostati taj kabl svakako. Ne mogu sad da se setim koje dve boje zica sam stavljao i na koje mesto, uglavnom uradio sam kako mi je rekao i nista, nijedna plotna, rerna, sijalica u rerni, one male lampice, bas nista se ne desava, nema znaka da je ziv.
Na prvoj slici se vidi sema za povezivanje, na drugoj kako je izgledao prikljucak pre prerade po uputstvu elektricara, na trecoj kako izgleda kada sam stavio mostove, i na cetvrtoj slici kakav je kabl sa kojim nameravam da ga isprobam. Unapred zahvalan svima :D
Screenshot_20200113-003754_Gallery.jpg
Screenshot_20200113-003759_Gallery.jpg
Screenshot_20200113-003803_Gallery.jpg
Screenshot_20200113-003803_Gallery.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Povezivanje sporeta

#2 Post od zokce » Pon Jan 13, 2020 10:19 am

На првој слици је лепо показано на који начин да се повежу прикључци у зависности како да се доведе мрежни напон. Последње две показују да су мостови постављени тако да на прва три се доводи фаза, а на 4 и/или 5 нула и, ако је све исправно, требало би да ради.
Без старца нема ударца!

Strilexx
Početnik
Pridružio se: Pet Dec 27, 2019 9:27 am

#3 Post od Strilexx » Pon Jan 13, 2020 11:22 am

Screenshot_20200113-003807_Gallery.jpg
Izvinjavam se, laik sam sto se toga tice, kako bih trebao zice da rasporedim?
Dakle mostovi su uredu ovako kao na slici?
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

dulepcb
Početnik
Pridružio se: Ned Dec 01, 2019 7:55 pm

#4 Post od dulepcb » Pon Jan 13, 2020 3:03 pm

Na poklopcu bi trebalo daima sema povezivanja u zavisnosti koji prikljucak koristis monofazni ili trofazni za monofazni prukljucak treba postaviti mostice izmedju 1,2i3 kleme 4 bi trebako da je nula a 5 uzemljenje koja je nula a koja je uzemljenje usranivices jer je spojena sa masom sporeta.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Pon Jan 13, 2020 6:56 pm

Пошто се види да немаш ама баш никаква знања о струји и електрици, најбоље је да нађеш неког ко се у то разуме и лепо ти повеже. Произвођач је на плочици нацртао шему повезивања за неколико варијанти, са 2 и фазе, па чак и са 3 фазе без нуле, а уземљење уопште није ту где су прикључци за фазе и нулу.
Струја је добар слуга али зао господар и није препоручљиво да радиш сам, могао би неко да настрада. :scared-shocked:

Тема иде под катанац.
Без старца нема ударца!

Zaključana tema