CLATRONIC AR760

Odgovori
Amir071
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 11, 2020 10:30 am

CLATRONIC AR760

#1 Post od Amir071 » Uto Feb 04, 2020 12:16 am

Krenuo sam u restauraciju gore navedenog autoradia. Na njemu izuzev TFT panela i biranja stanica ništa drugo nije u funkciji. Na izlazima RCA output ima nekog šuma, dok izlazi za zvučnike šute. Izlazno pojačalo je 4x? Wati. ima zaseban izlaz za subw. ali trenutno neznam da li je to na nivou izlaznog pojačala ili je opciono 4.1 na nivou predpojačala, jer ovaj izlaz nije na euro konektorima nego zaseban.
Trenutno sam u čitanju nekakvih šema koje sam našao na netu. Kačim i neke fotke jer možda neko od vas ima konkretna rješenja ili prijedloge;

ovo je generalna montažna shema:
Slika
čemu mu služe ovi RCA OUTPUT-i prednji i zadnji, jel to korisno nešto ili da uzmem sječice?

ovo je matična ploča:
Slika
ja sam šarao po konektorima..da kasnije znam

DVD modul i još koješta:
Slika
na ovu pločicu dolazi "flet" sa SD kartice i DVD-a na kojem se lijepo vidi rupa od topljenja ali ne i pregoren vodič niti na
donjem djelu glavne ploče ima neka komponeta koja je nagorila .. (bilo šta uz rado tjuner)

eto toliko za početak

NemanjaCucak2005
Početnik
Pridružio se: Ned Dec 30, 2018 8:57 pm

Re: CLATRONIC AR760

#2 Post od NemanjaCucak2005 » Uto Feb 04, 2020 10:03 pm

To sto susti su filter ili elektrolitski kondenzatori izgubili ESR vrednost. Treba vise informacija, jesi ispitao sve napone od glavne naponske (stand-by) ploce? A to sto ti nista drugo ne radi verovatno neki napon ne dolazi do te ploce na kojoj je glavni prekidac za paljenje, ili je kvar na naponskoj (stand-by) ploci. :D

Amir071
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 11, 2020 10:30 am

Re: CLATRONIC AR760

#3 Post od Amir071 » Pet Feb 07, 2020 10:25 pm

Neznam zašto nije al evo ponovo šeme povezivanja autoradia, i jel može neko da mi kaže čemu služe ovi RCA output
prednji i zadnji par?
Slika
SUBW ima zaseban izlaz koji je takođe pod šumom kao i ovi RCA.
Nemanja šta bi ovde bilo ta stand-by ploča ovo što sam fot. je zapravo sve što ima izuzev odvojive prednje ploče sa TFT ekranom?

Odgovori