Uredjaj za dezinekciju ruku zbog korona virusa

Odgovori
alkazav
Početnik
Pridružio se: Ned Dec 09, 2018 9:32 am

Uredjaj za dezinekciju ruku zbog korona virusa

#1 Post od alkazav » Uto Mar 24, 2020 6:25 pm

Pozdrav za sve, kako je ovaj korona virus ušao u sve pore naših života, htio sam da iznesem jednu ideju za izgradnju jednog zidnog uredjaja za dezinekciju ruku. Takvi aparati garantovano već postoje ali nisu nam svima dostupni. Ja samo imam ideju kako bi to sve moglo da izgleda ali nisam stručnjak da to napravim. Po meni moglo bi da izgleda kao neki zidni sušač za ruke s tim što bi umjesto toplog zraka uredjaj špricao dezinekciono sredstvo. Kao šprica moglo bi se možda uzeti šprice za stakla u automobilima tj. samo bi trebalo na neki način to riješiti da se ne mora pritisnuti ručno prekidač da bi izlazila tečnost nego nekakav senzor i tajmer koji će uključiti pumpicu 5-6 sekundi nakon što korisnik prinese ruke aparatu i onda isključiti. Eto to je neka moja ideja pa sad ako neko ima kakvo jeftino rješenje neka napiše
Poslednja izmena od alkazav u Sre Mar 25, 2020 4:36 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

alkazav
Početnik
Pridružio se: Ned Dec 09, 2018 9:32 am

Re: Uredjaj za dezinekciju ruku zbog korena virusa

#3 Post od alkazav » Uto Mar 24, 2020 8:32 pm

upravo nešto takvo . ali kako dostave sa ebay-a nema treba nam ideja za neku samogradnju

Pop1
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 21, 2020 5:02 am

Re: Uredjaj za dezinekciju ruku zbog korona virusa

#4 Post od Pop1 » Sre Mar 25, 2020 7:10 pm

Postoji da se kupi kod nas osvezivac prostorija sa tajmerom koji poseduje mehanizam koji na izabrano vreme stisne dugme spreja i on uradi ono psssst koje traje sekund dva. Mozda moze uz pomoc foto celije ,kao aktivatora i zamenom spreja sa gelom koji ima pljuckavac nesto da se prepravi kako bi sluzilo toj svrsi.

Pop1
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 21, 2020 5:02 am

#5 Post od Pop1 » Sre Mar 25, 2020 8:07 pm

Upravo sam video u prospektu od lidla da ima to sto ti treba.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#6 Post od zokce » Pet Mar 27, 2020 7:55 pm

Ко има УВ лампу или варијанте тога за израду ПЦБ може то да искористи за дезинфекцију руку.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#7 Post od DenisHD » Sub Mar 28, 2020 7:10 am

Ja sam video po instagramu da su neki likovi koji se bave 3d modelingom jednostavno izmodelirali i odstampali drzac servo motora koji se kaci na najobicniji tecni sapun sa pumpicom, sa strane zalepili neki najverovatnije opticki senzor (mislim da je bio u pitanju onaj sto se kod robota koristi za pracenje linije, ako sam dobro video..) i kad priblizis ruku senzoru, servo pritisne pumpicu i tjt.. :D
https://www.instagram.com/p/B-I4aetpI20 ... _copy_link

Odgovori