Gorenje wa 61061 masina lupa pri pocetku centrifuge( dok ubrzava)

Odgovori
Manča
Početnik
Pridružio se: Ned Feb 02, 2020 7:52 pm

Gorenje wa 61061 masina lupa pri pocetku centrifuge( dok ubrzava)

#1 Post od Manča » Sre Mar 04, 2020 2:27 pm

Pozdrav. Imam problem sa gorenje wa 61061 masinim za ves. Masina je nivelisana i stoji lepo na podlozi(plocice). Naime desava se to da masina radi lepo na svim programima dok ne dodje do centrifuge. Kad pocinje motor da ubrzava krece i lupanje( pomeranje bubnja masine onako bas se mrda) dok ne ubrza do nekog broja obrtaja. Tad masina radi lepo, ne lupa, ne lupa cak ni na max broju obrtaja, ali kada pocnu da padaju obrtaji pocinje isto tako da lupa, mozda cak i vise(nekad se masina pomeri sa mesta gde je bila). Dok kada nema vesa u masini, sasvim normalno radi. Usput sam zamenio amortizere i lagere na bubnju, lagere na motoru i cetkice. Sumnjao sam na motor opet posle tog remonta da kazem, pa sam probao sa jos dva motora i opet se sve isto desava..... Da li neko ima pretpostavku sta moze biti uzrok tome

Korisnikov avatar
Banellone
Početnik
Pridružio se: Sre Dec 05, 2018 11:27 pm
Kontakt:

Re: Gorenje wa 61061 masina lupa pri pocetku centrifuge( dok ubrzava)

#2 Post od Banellone » Sre Mar 04, 2020 7:52 pm

Slikaj sve veze bubnja sa konstrukcijom. Čini se da je tu problem.

Pozdrav

Korisnikov avatar
Duki9
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 15, 2017 8:51 am

#3 Post od Duki9 » Čet Mar 05, 2020 6:00 am

Amortizeri!!!!!

Korisnikov avatar
Banellone
Početnik
Kontakt:

#4 Post od Banellone » Čet Mar 05, 2020 11:39 am

Ili kačenje amortizera, što je bio kod mene problem na drugačijoj mašini.

Pozdrav

Manča
Početnik

#5 Post od Manča » Čet Mar 05, 2020 12:00 pm

Pozdrav. Greska, masina je wa 50065, ali mislim da je to isti bubanj kao kod wa61061. Probao sam da stavim i drugi bubanj, koji je ispravan, medjutim isto se desava. Buni me malo to sto postoje dva tipa amortizera ( crni-valjkastog oblika i oni kao sivkasti-pravougaonastog oblika) ne znam koja je razlika izmedju tih amortizera. Na mojoj su ti crni valjkastog oblika...
Imam isti taj problem na lg wd80264tp, koju sam kupio onovu licno. Od skoro je i ona tako pocela da se ponasa i kupio sam nove, identicne amortizere, ali se i sa novim amortizerima isto desava. Naravno na njoj su lageri na bubnju ok i nemaju lufta... Postavicu slike malo kasnije i video ako uspem... Hvala vam u svakom slucaju,l. Svaki savet mi je dobro dosao, jer to sam poceo da radim i voljan sam da naucim, ali ovo ne kapiram sta moze biti....

Manča
Početnik

#6 Post od Manča » Čet Mar 05, 2020 3:05 pm

Eto slika i tih drugih amortizera. Ne znam koja je razlika. Probacu da stavim njih, ma da ne znam da li su dobri...
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Manča
Početnik

#7 Post od Manča » Sub Mar 07, 2020 10:57 am

To su grugi
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

dzoni
Početnik
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 1:12 pm

#8 Post od dzoni » Sub Mar 07, 2020 12:06 pm

Auuuuu...jel ta masina bila pre popravljana? Meni te opruge deluju da nisu originalne, i na nju ne pasu, pogledaj koliko je kada blizu dozirne posude za prasak.. menjaj te opruge odmah, idi u gorenje servis ili nadji original za nju..
Ovako trebaju da izgledaju njene opruge Slika

Manča
Početnik

#9 Post od Manča » Ned Mar 08, 2020 12:40 pm

Imam takve opruge i promenio sam ih. Sada se masina bolje, bolje ponasa. Zamenicu i amortizere novim jer sam stavio polovne sa druge masine, mada i jedni i drugi amortizeri imaju dobar otpor. Gledao sam opruge na wa 61061 i iste su kao ove sto su na njoj ( ne kao ove sto si ti postavio )
Da kazem da je problem resen na neki nacin.

Ali sa lg nisam resio problem. Na njoj je sve fabricki jer sam prvi vlasnik. Samo sam zamenio amortizere, ali lupanje nije prestalo. Inace lupanje je kao kod ove gorenje masine. Dok se zalece na centrifugi onda lupa i kad pocne da usporava isto lupa i to bas onako jako, kao da kada udara o sasiju masine.... Nista mi nije jasno

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#10 Post od zokce » Pon Mar 09, 2020 7:16 pm

Не сме да лупа уопште. Ако су стављени нови амортизери онда је питање каквог су квалитета, данас се свашта продаје. Поред овога, врло је битно и да ли су ногари лепо постављени, не сме да има луфта ни делић милиметра, ако има, онда до даје залет кад окрене центрифуга и машина почне да скаче. Можда треба проверити и контратег, да ли је лепо причвршћен у свом лежишту. Та опруга на слици мало смањује вибрације, али незнатно у односу на амортизере.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
Banellone
Početnik
Kontakt:

#11 Post od Banellone » Pon Mar 09, 2020 9:44 pm

Obrati pažnju na ova kačenja ispod bubnja za bubanj/konstrukciju.
Verujem da je tu problem. Pusti centrifugu bez stranice i gledaj/slušaj sa fokusom na te tačke. Ovo mi deluje da su plastični klinovi, koji se pojedu vremenom, pa lupa kad se potrefi frekvencija vibracije. Baš to sam rešio kod sebe ubacivši parče unutrašnje gume od bicikle među plastičnim vezama. Može da pomogne i tkanina ili bilo šta što odgovara zazoru, odnosno da ne bude direktan kontakt plastika-plastika ili plastika-metal, šta god da je.

Pozdrav

Odgovori